×

Konwersja plików ePub do Mobi (Kindle).

Konwersja książek zapisanych w formacie ePub do Mobi (Kindle) na pierwszy rzut oka wydaje się procesem bardzo skomplikowanym. W artykule przedstawimy wam, że proces konwersji jest dziecinnie prosty. Wystarczy program Calibre i ebooki które chcesz przekonwertować.

convert-ebook-01

Do konwersji użyjemy programu Calibre. Jest to potężny - darmowy - program do zarządzania biblioteką książek elektronicznych. My użyjemy go do konwersji książek z formatu ePub do Mobi (w naszym przykładzie). Program ściągniecie z oficialnej strony https://calibre-ebook.com. Po uruchomieniu calibre zobaczycie główne okno programu:

calibre - główne okno programu

Dodaj książki, które chcesz przekonwertować - wybierz Dodaj książki. Po wybraniu książek, tytuły pojawią się na liście:

calibre - lista pozycji do konwersji

Przed konwersją możesz edytować dane o książce np. tytuł, autorów itp. (wybierając Edytuj metadane). Nie jest to pozycja obowiązkowa, ale jeżeli lubisz mieć porządek w książkach - możesz pokusić się o edycję.

calibre - edycja metadanych

Następnie wybierz Konwertuj książki. W oknie które się pojawi w górnym prawym rogu znajdziesz pole opuszczane z którego możesz wybrac docelowy format książki:

calibre - wybór docelowego formatu pliku

Ostatnim krokiem jest zapis na dysku przekonwertowanych książek. W tym celu, kliknij na wybranej książce prawym przyciskiem myszki i z wyskakującego menu wybierz Zapisz na dysku:

calibre - zapis książki w wybranym formacie

I to wszystko. Tak przekonwertowaną książkę możesz przesłać do swojego czytnika Kindle.


Udostępnij post:

Komentarze/Opinie: