×

Legimi vs Empik Go. Która oferta wypada lepiej?

W dobie rozwijającej się w niezwykle szybkim tempie technologii, a także przez wzgląd na stale pojawiające się i oddawane do naszej dyspozycji wszelkiego rodzaju "nowinki", coraz częściej decydujemy się na zastąpienie tradycyjnych rozwiązań ich cyfrowymi odpowiednikami. Z taką sytuacją możemy się spotkać chociażby w kontekście czytelnictwa. Wiele osób zamiast papierowych wersji książek chętniej wybiera ebooki bądź też audiobooki, z których bez problemu da się korzystać za pośrednictwem różnego rodzaju nośników, tj. komputera, tabletu, smartfona lub specjalnie przystosowanych do tego czytników. Jedną z najbardziej cenionych i najczęściej branych pod uwagę zalet owej koncepcji jest ogromna wygoda użytkowania - dzięki szerokiemu wachlarzowi urządzeń obsługujących odpowiednie aplikacje i wspierających określone formaty plików, w prosty sposób jesteśmy w stanie umilić sobie chociażby codzienną drogę do szkoły czy pracy. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite usługi oferujące wykupienie abonamentu, w ramach którego otrzymujemy dostęp do określonej liczby tytułów. Przyjrzyjmy się więc dwóm takim platformom, cieszącym się sporą popularnością.


ebook-article-6

Legimi
Pierwszą z wyżej wspomnianych platform jest Legimi, której działalność rozpoczęła się w roku 2009. Baza zawiera łącznie około 60 000 pozycji (w tym bestsellerów oraz nowości) z rozmaitych gatunków, wśród których znajdują się zarówno ebooki i audiobooki, jak i tak zwane "synchrobooki", stanowiące ich połączenie. Dedykowaną aplikację można pobrać na wszystkie najpopularniejsze czytniki ebooków oraz systemy operacyjne. W zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb potencjalnych użytkowników, istnieje kilka wariantów abonamentu. Najczęściej wybieraną opcją jest nielimitowany (z wyjątkiem czytników) dostęp do ebooków i audiobooków, za który miesięcznie trzeba zapłacić 44,99 zł lub 39,99 zł jeśli z góry zdecydujemy się na roczną subskrypcję. W przypadku wersji uwzględniającej same ebooki, ceny kształtują się odpowiednio na poziomie 39,99 zł lub 32,99 zł. Ponadto w ofercie planów taryfowych znajdują się także takie z limitowaną liczbą stron oraz możliwością dodatkowego zakupienia czytnika za obniżoną kwotę. Z usługi można korzystać na czterech urządzeniach elektronicznych.
Pełna oferta na stronie Legimi

EmpikGo
Druga platforma, która może się pochwalić ofertą mocno konkurencyjną w stosunku do tej proponowanej przez Legimi, została stworzona przez rozpoznawalną sieć handlową, kojarzoną głównie ze sprzedażą książek, filmów, gier oraz albumów muzycznych. EmpikGo posiada bardzo bogatą bibliotekę, w której skład wchodzi ponad 25 000 ebooków i 4 000 audiobooków dostępnych bez limitu w ramach określonego abonamentu. Za pełen pakiet łączący jedno z drugim zapłacić musimy 39,99 zł miesięcznie, natomiast decydując się oddzielnie na ebooki bądź audiobooki - 29,99 zł. Dodatkowo istnieje jeszcze specjalny abonament powstały z myślą o uczniach, zawierający ponad 200 lektur szkolnych wraz z dodatkowymi materiałami edukacyjnymi, w cenie 9,99 zł. Z usługi da się zrezygnować w dowolnym momencie. Dostęp możliwy jest na dwóch nośnikach poprzez aplikację EmpikGo, która zsynchronizowana jest z kontem użytkownika założonym na stronie empik.com.
Pełna oferta na stronie Empik GO

Co wypada lepiej?
Zarówno Legimi jak i EmpikGo mogą pochwalić się szerokim wyborem książek oraz wygodnymi w obsłudze, intuicyjnymi aplikacjami. Niewątpliwą zaletą Legimi jest możliwość korzystania z usługi aż na 4 urządzeniach, w tym również na czytniku, który jednak objęty jest limitem 7 lub 10 tytułów na miesiąc. EmpikGo wypada natomiast odrobinę lepiej pod względem cenowym, a na jego korzyść działa także popularna marka. Aby zatem dokonać dobrego wyboru, należy kierować się własnymi upodobaniami, lub po prostu przetestować oba warianty, korzystając z 14-dniowych darmowych okresów próbnych.


Udostępnij post:

Komentarze/Opinie: