×

PocketBook Touch HD 2.

Mimo że na rynku pojawiają się coraz to nowe modele czytników, PocketBook Touch HD 2 wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem klientów. Dlaczego? Ponieważ posiada kilka funkcji które świetnie sprawdzają się w praktyce.


ebook-article-5

PocketBook Touch HD 2 ma 6 calowy ekran o rozdzielczości HD, czyli 1072×1448 pikseli. To bardzo wysoka rozdzielczość, jak na czytnik tej wielkości. Litery nawet przy małej wielkości pisma są bardzo wyraźne i kontrastowe. A to oznacza, że czytanie na takim ekranie jest prawdziwą przyjemnością. Co ważne, czytać można przy różnym oświetleniu. Czytnik posiada bowiem niezwykle równomierne podświetlenie wykonane w technologii Smartlight. To technologia naprawdę inteligentna, bowiem użytkownik PocketBook Touch HD 2 może dowolnie sterować barwą podświetlanego światła od klasycznej bieli aż po kolor miodowy. Dzięki temu, można tak ustawić podświetlenie – aby komfortowo można było czytać i w dzień, i przy szarówce i w nocy. I co ważne, oczy czytelnika są chronione przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego.
PocketBook HD 2 ma baterię o pojemności 1500 mAh. Dzięki temu, czytnik wytrzymuje bez ładowania miesiąc (przy założeniu, że czyta się godzinę dziennie). Natomiast, gdy czyta się tylko pół godziny dziennie, to czytnik wytrzymuje bez ładowania nawet 2 miesiące.

Urządzenie posiada wbudowane Wi-Fi, co umożliwia wygodne, bo bezprzewodowe przesyłanie plików z komputera. Co więcej, do bezprzewodowego przesyłania e-booków służą aż 3 aplikacje – a mianowicie: Send To PocketBook, Dropbox oraz PocketBook Sync. Czytnik PocketBook Touch HD 2 wyposażony jest w przeglądarkę stron www z wtyczką Adobe Flash oraz procesor 1 GHz. Dzięki temu, można płynnie i bezproblemowo odwiedzać różne strony. Nie ma problemu z wczytywaniem obrazków, grafik czy animacji na stronach. Standardowe książki otwierają się szybko, natomiast książki ze zdjęciami czy ilustracjami – po paru sekundach.
Dużą zaletą czytnika jest wyposażenie go w fizyczne przyciski do zmiany strony. To niesamowita wygoda, bo dzięki temu można przejść szybko do ekranu głównego, menu lub na kolejną stronę książki. Warto wiedzieć, że PocketBook Touch HD 2 waży zaledwie 180 gram. To ważne szczególnie przy długim czytaniu, bo inne czytniki ważą więcej przez co ich obsługa jest mniej komfortowa. Wymiary czytnika to: 175 mm x 113, 6 x 9 mm. Innymi słowy, to całkiem przyjemny kompakt który z powodzeniem zmieści się w plecaku, damskiej torebce a nawet większej kieszeni.

Kolejnymi zaletami czytnika są np. menu w języku polskim czy wyjście słuchawkowe. (Inne czytniki posiadają menu w j. angielskim. A to utrudnia obsługę czytnika osobom nie znającym tego języka). Natomiast wyjście słuchawkowe, umożliwia użytkownikowi podłączenie słuchawek i komfortowe słuchanie audiobooków oraz muzyki w formacie MP3. PocketBook Touch HD 2 ma aż 8 GB pamięci wewnętrznej oraz 32 GB pamięci rozszerzonej w postaci karty SD. Te 8 GB to naprawdę bardzo dużo. Bo np. popularny Kindle Paperwhite 3 oferuje tylko 4 GB pamięci wewnętrznej i co gorsza, nie posiada slotu SD! Co więcej, jeśli w pamięci wewnętrznej zamierzamy przechowywać głównie książki – to miejsca wystarczy nam na tysiące książek. (Wielu użytkowników czytników potrafi zapełnić tą pamięć zaledwie w 20%-30%, i to po roku użytkowania czytnika.). Poza tym, jeśli jakaś książka nam się nie podoba – to zawsze możemy ją usunąć z urządzenia i zwolnić trochę pamięci.
Standardy obsługiwanego tekstu to: MOBI, EPUB, EPUB DRM, DOC, DOCX, PDF, PDF DRM, HTM, HTML, TXT, RTF, FB2, FB2. ZIP, CHM, DJVU, PRC, TCR oraz ACSM. Czyli aż 18 standardów! Ponadto, ten czytnik posiada bardzo wygodną funkcję czytania dokumentów w standardzie PDF. A mianowicie, funkcję REFLOW która umożliwia podzielenie tekstu na kolumny. Zupełnie tak samo, jak w standardzie MOBI czy EPUB.
Dużym plusem PocketBook Touch HD 2 są liczne ułatwiania, które możemy sobie ustawić, gdy czytamy książkę. Na przykład – podkreślanie, notowanie, obracanie stron, zmiana wielkości czcionki czy wielkości interlinii oraz marginesów. A to oznacza, że nasze oczekiwania i potrzeby są w pełni zaspokojone. A co jeśli książka nie posiada swojej wersji w postaci pliku MP3 i nie możemy jej odsłuchać? Nic straconego. W czytniku zainstalowano… syntezator mowy, dzięki któremu można odsłuchiwać książki które nie mają wersji w postaci pliku MP3. Nie musimy się martwić także o to, że tempo odczytu będzie np. zbyt szybkie. A to dlatego, że tempo odczytu z łatwością dostosujemy do naszych potrzeb.
Innym udoskonaleniem jest aplikacja READRATE pozwalająca na recenzowanie książek, udostępnianie cytatów czy publikowanie informacji o wydarzeniach czytelniczych, np. w serwisie Facebook czy Twitter. Czytnik posiada także typowe telefoniczne aplikacje, tj. kalkulator, gry, galerię, notatnik i kalendarz. No i rzecz niesłychanie ważna. Pocket Book Touch HD 2 posiada dostęp do aplikacji LEGIMI, bez której rasowy posiadacz czytnika nie wyobraża sobie życia.

Przydatne linki: Specyfikacja cztynika


Udostępnij post:

Komentarze/Opinie: