Kinde Paperwhite I gen - czy warto?

Pierwsze egzemplarze pojawiły się na rynku w 2012 roku. Były to nowoczesne urządzenia wyposażone w podświetlany, dotykowy ekran wykonany w technologii e-ink Pearl. Ekran wyświetla obraz w rozdzielczości 1024x758 punktów. Czy w dzisiejszych czasach warto się nim zainteresować przy wyborze czytnika ebook?


Jest to jeden z pierwszych czytników, które w standardzie posiadały ekran dotykowy. Na początku z pewną rezerwą podchodziłem do pomysłu ekranów dotykowych w takich urządzeniach. Moje obawy wiązały się przede wszystkim z tym, że ekran nie jest typu „glossy” tylko matowy. Jak wiadomo, matowy ekran nie jest idealnie płaski, przez co mógł się brudzić – szczególnie, że dość często zmieniamy strony. Nic bardziej mylnego, ekran wystarczy delikatnie przetrzeć szmatką (wilgotną) i ekran jak nowy. Na plus zaliczyć należy również szybkość działania – strony szybko się wczytują i wyświetlają. Po latach użytkowania można zauważyć, mniejszą efektywność podświetlania ale jest na tyle mocne, że tutaj też nie można złego słowa napisać.


Podsumowując, Kindle Paperwhite, to solidny czytnik. Pomimo już swojego wieku (pierwsze egzemplarze pojawiły się na rynku w 2012 roku), jest to czytnik, który zdecydowanie można polecić. Obecnie czytnik można kupić za niewielkie pieniądze np. na allegro lub poszukać nowszego modelu w zagranicznych portalach np. AliExpress.


Udostępnij post:


Przeczytaj również


Z tym pytaniem spotykałem się wiele razy. Nie ma jednoznaczej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Przede wszystkim dlatego, że każdy z nas ma jakieś preferencje tj. wielkość ekranu, czy podświetlany ekran, czy urządzenie wspiera karty SD


czytaj więcej
Artykuł archiwalny Czytnik ebook Prestigio PER366BC jest to urządzenie z segmentu tzw. "entry level". Producent wyposażył swój produkt w ekran o przekątnej 6'' wykonany w technologii E-ink Pearl. Czytnik posiada 4Gb pamięci flash oraz złącze na


czytaj więcej