×

Czytnik ebook Prestigio PER366BC.

Czytnik ebook Prestigio PER366BC jest to urządzenie z segmentu tzw. "entry level". Producent wyposażył swój produkt w ekran o przekątnej 6'' wykonany w technologii E-ink Pearl. Czytnik posiada 4Gb pamięci flash oraz złącze na kartę microSD. Czy czytnik PER366BC może przekonać czytelników do zakupu? Zapraszamy do lektury.


ebook-article-2


Obudowa, jakość wykonania

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Obudowa wykonana z materiału antypoślizgowego, który przyjemnie leży w dłoni. Dobrze spasowana nie trzeszczy i nie zgrzyta przy nacisku. Jak na model w tej cenie, naprawdę przyjemne zaskoczenie.
W przedniej części obudowy, producent umieścił przyciski sterujące urządzeniem. Z lewej strony ekranu znajdziemy przycisk wyłączania oraz "home" (powrót do menu głównego). Z prawej strony ekranu, przyciski przewijania stron (w trybie czytania) lub zmiana ekranu (w ustawieniach). Pod ekranem od lewej: przycisk Menu (M), joypad z przycikiem OK, przycisk opcji (Lupka) oraz przycisk Cofnij (strzałka). Co do przycisków po bokach ekranu nie mamy zastrzeżeń, tak do joypada mamy mieszane uczucia. Bardzo trudno sterować nim nawet osobom z małymi palcami.


Użytkowanie

Czytnik obsługuje większość popularnych formatów tekstowych ePub, Mobi, Txt, PDF, HTML, FB2 oraz graficznych jak BMP, JPG, GIF i PNG.
W trakcie czytania książek w formatach ebook'owych (ePub itp), możemy zmienić styl czcionki oraz jej rozmiar (w publikacjach PDF możemy zmienić tylko rozmiar czcionki). Do dyspozycji mamy cztery style czcionki (Arial, Arial Black, Times New Roman oraz Verdana) oraz pięć rozmiarów (od S do XXL). Producent niestety nie przewidział możliwości zmiany odstępów między liniami oraz zmiany wielkości marginesów.
Urządzenie testowaliśmy pod kątem pracy z książkami zapisanymi w formacie ePub i PDF. Czytnik pozytywnie zaskoczył nas odczytem plików PDF. Książki dobrze się dopasowywały do ekranu, co przy tej klasie urządzeń zasługuje na pochwałę.
Dostarczone z czytnikiem książki wyświetlały się prawidłowo tzn. prawidłowo wyświetlane polskie czcionki oraz zmiana rozmiarów czcionki. Niestety, przy pracy z publikacjami ePub natrafiliśmy na kilka problemów z wyświetlaniem polskich czcionek. Być może problem zostanie (lub został) już rozwiązany z najnowszym firmware. Tetsowane urządzenie miało zainstalowany firmware w wersji 1.3.

per3664bc
Książka pobrana z serwisu wolnelektury.pl. Widać problem z wyświetlaniem polskich znaków.

Podczas czytania możemy w dowolnym momencie zapisać zakładkę (limit 5) i wrócić do książki później. Czytnik Prestigio wyposażony jest w g-sensor (akcelelometr), włączając go w menu (Screen Rotate Set) automatycznie obróci nam tekst. Funkcja przydatna przy czytaniu książek PDF.
Podczas pierwszego uruchomienia, zminiliśmy język na polski (domyślnie czytnik wyświetla teksty po angielsku). Jednak szybko wróciliśmy do ustawień fabrycznych tj. języka angielskiego. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt bardzo kiepskich tłumaczeń oraz tekst nachodzący na siebie (zob. zdjęcie poniżej).
per3664bc
Na zdjęciu menu w języku polskim. Widać jak nachodzą na siebie napisy

Czytnik wyposażono w wyświetlacz wykonany w technologii e-ink Pearl. Jest to na pewno jeden z powodów dla których warto zainteresować się tym urządzeniem.
per3664bc
Ekran e-ink Pearl. Litery bardzo wyraźne.

Prestigio PER3664BC, mimo zastosowania nie najnowszego już procesora, może pochwalić się zadowalającycm czasem odświeżania ekranu.


Podsumowanie


Jak napisaliśmy wcześniej, Prestigio PER3664BC, to urządzenie skierowane przede wszystkim do osób zaczynających przygodę z czytaniem publikacji elektronicznych. Nie znajdziemy w nim komunikacji WiFi, bluetooth czy obsługi audio. Mimo to czytnik wart jest polecenia ze względu na niewygórowaną cenę.


Udostępnij post:

Komentarze/Opinie: