[Prawo autorskie] Stare czasopisma

Tutaj możecie wymieniać się książkami / sprzedaż-kupno itp. W dziale tym możecie również umieszczać linki do serwisów internetowych z których można pobrać książki.

Moderator:Global Moderator

sonko
Nowy
Nowy
Posty:14
Rejestracja:24 sty 2013, 12:37
[Prawo autorskie] Stare czasopisma

Post autor: sonko » 05 wrz 2013, 21:06

Jak się ma prawo autorskie do starych czasopism. Mam kilkaset czasopism (w większości miesięczniki) o tematyce komputerowej. Większość wydawnictw już nie istnieje. Co w takiej sytuacji mówi prawo autorskie? Czy mozna udostępnić takie pisma? Szkoda by było się nie podzielić.

admin
Administrator
Administrator
Posty:133
Rejestracja:23 sty 2013, 11:24

Odp: [Prawo autorskie] Stare czasopisma

Post autor: admin » 30 paź 2018, 08:54

Prawa autorskie jak najbardziej posiadają wydawcy (lub ich pełnomocnicy). Z praktyki jednak wiem, że jeżeli są to czasopisma o przeterminowanych informacjach (np. techniczne) raczej nie będziecie za to ścigani ;)
Ale wiadomo jak to z prawem, jak ktoś nie będzie chciał aby były publikowane ich czasopisma - to znajdzie sposób aby wam to wybić z głowy.
Świat czytników ebook Nowości ze świata urządzeń, katalog czytników oraz porównywarka.

Henryrah
Nowy
Nowy
Posty:10
Rejestracja:05 mar 2019, 05:11
Lokalizacja:Sri Lanka

Prawo autorskie Stare czasopisma

Post autor: Henryrah » 21 mar 2019, 14:43

Podstawowe roznice znam. Chodzi mi raczej o interakcje tych praw - czy moze byc tak, ze jedna rzecz jest chroniona jednoczesnie przez prawo patentowe i autorskie?

ODPOWIEDZ