Lark 4.3 - pierwsze wrażenie

Tutaj znajdują się opisy, specyfikacje techniczne oraz dyskusja na temat pozostałych, nie wymienionych wyżej czytników

Moderator:Global Moderator

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38
Lark 4.3 - pierwsze wrażenie

Post autor: reader » 16 wrz 2013, 22:23

Tak na szybko. Jak wiecie Lark wypuścił na rynek czytniki ebook o ekranach 6'' (Freebook 6.0) oraz 4.3'' (Freebook 4.3). Dziś miałem możliwość pobawienia się tym drugim - czyli Freebookiem 4.3. Pierwsze wrażenie - mały, bardzo cienki, plastikowy. I od razu zachodzi pytanie - czy da się na tak, małym ekranie czytać? Da się. Nie sądziłem, że na tak małym ekranie będzie można komfortowo czytać. W końcu to e-ink a nie TFT. Następną rzeczą na którą zwróciłem uwagę, to materiały z jakich wykonany został czytnik. W mojej opinii, nie jest to najlepszy materiał - podejrzewam jakiś tani plastik, strasznie się brudzi (ten model, który miałem możliwość oglądania, był używany wcześniej i widać było odciski palców). Przyciski nawigacyjne - małe, raczej dla drobnych palców. Szybkość działania - nie jest powalająca. Jeżeli mieliście do czynienia z czytnikami np. Kindle czy Onyx, Lark będzie w tyle za nimi.
Pierwsze wrażenia - jak na czytnik który miałby być podręcznym przyjacielem czytelnika - można się pokusić. Szczególnie, że cena jest przystępna. Jeżeli ma być to Twój pierwszy czytnik - proponuję dołożyć troszkę pieniędzy i kupić czytnik o przekątnej 6''.
Pozdrawiam

Cashu
Nowy
Nowy
Posty:10
Rejestracja:14 paź 2013, 21:27

Odp: Lark 4.3 - pierwsze wrażenie

Post autor: Cashu » 14 paź 2013, 22:13

A jeżeli mówimy o cenie to w jakich granicach?

admin
Administrator
Administrator
Posty:133
Rejestracja:23 sty 2013, 11:24

Odp: Lark 4.3 - pierwsze wrażenie

Post autor: admin » 15 paź 2013, 19:18

Taki czytnik kupisz już za ok 250 pln. Pamiętaj co napisał Reader. Jak chcesz zacząć przygodę z czytnikami - lepiej kup większy np. 6 calowy czytnik.
Świat czytników ebook Nowości ze świata urządzeń, katalog czytników oraz porównywarka.

Cashu
Nowy
Nowy
Posty:10
Rejestracja:14 paź 2013, 21:27

Odp: Lark 4.3 - pierwsze wrażenie

Post autor: Cashu » 20 paź 2013, 12:58

Czyli mam rozumieć, że ten większy jest w granicach 250 PLN, a mniejszy?

Kuguara
Nowy
Nowy
Posty:1
Rejestracja:10 lis 2013, 12:54

Odp: Lark 4.3 - pierwsze wrażenie

Post autor: Kuguara » 10 lis 2013, 13:02

Niedawno kupiłam popełniłam zakup tego nieszczęsnego urządzenia. Na pierwszy rzut oka wydawało się OK, ale w menu brakuje podstawowych, elementarnych wręcz (przynajmniej w mojej opinii) opcji, takich jak wyszukiwanie tekstu (choć nie wiem, jak to by się miało odbywać, to mój pierwszy czytnik), autoprzewracanie stron, info o książce, dodaj do ulubionych, zmiana koloru tła (czarne/białe), które są wymienione w instrukcji. Piszę ku przestrodze i z zapytaniem, czy może ktoś miał już podobny problem?

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Lark 4.3 - pierwsze wrażenie

Post autor: reader » 21 lis 2013, 19:36

Jak wiesz to są "pierwsze" czytniki od Larka. I z tego co wiem, firma Lark, nie jest producentem, lecz tylko sygnuje te urządzenia. Wiem, że z oprogramowaniem jest słabo i zdarzają się błędy. Jedyne wyjście, to poczekać na aktualizację oprogramowania.

ODPOWIEDZ