OYO Thalia II - Recenzja

Tutaj znajdują się opisy, specyfikacje techniczne oraz dyskusja na temat pozostałych, nie wymienionych wyżej czytników

Moderator:Global Moderator

bookworm
Nowy
Nowy
Posty:24
Rejestracja:24 sty 2013, 07:30
OYO Thalia II - Recenzja

Post autor: bookworm » 23 mar 2013, 09:55

Jak każdy wie, Oyo Thalia II, jest nowym produktem na sklepowych półkach. Zainteresowanie nim wynika przede wszystkim z tego, że cena urządzenia nie przekracza 200 pln (oczywiście na allegro). Na sklepowych półkach można znaleźć w cenach poniżej 300 pln. Co za te pieniądze otrzymujemy, czy warto inwestować? Spróbuję tutaj odpowiedzieć na te pytania.

OYO Thalia II, wykonana jest z nie najgorszych materiałów, jednak czuć chińszczyznę w plastikach. W porównaniu do poprzednika jest bardziej "zaokrąglony". Przyciski duże i polecam ich używać do nawigacji, gdyż ekran dotykowy nie bardzo się do tego nadaje. Na dole obudowy umieszczono slot kart pamięci, gniazdo słuchawkowe mini-jack 3.5mm oraz gniazdo USB. Urządzenie wyposażone jest w 2Gb pamięci, które jak wiemy możemy rozszerzyć za pomocą kart SD. Urządzenie posiada moduł łączności Wifi (dostępne są modele z 3G).
Ekran Oyo wykonany jest w technologii SiPix. Dla użytkowników innych czytników opartych o technologię e-ink pearl, na pewno w oczy rzuci się mały kontrast. Ekrany SiPix wyświetlają obraz na szarym tle, przez co nie jest tak wyraźny jak ekrany e-ink pearl. Urządzenie wyposażone jest w ekran dotykowy, jednak jego precyzja i szybkość działania pozostawia wiele do życzenia (dlatego napisałem wcześniej o korzystaniu z przycisków). Na plus zasługuje ładne menu i interfejs użytkownika.
Oyo obsługuje takie formaty tekstowe jak TXT, ePUB, PDF, HTML, DOC, pliki graficzne JPEG, PNG, BMP oraz audio MP3. Jednak uruchamiając plik PDF, nie dość, że długo trwa wczytywanie - to potrafi się zawiesić i jedynym rozwiązaniem jest wciśnięcie reset na urządzeniu. Thalia ma problemy również z odtwarzaniem mp3, przynajmniej na wbudowanym odtwarzaczu - nie wiem czy istnieją zamienniki oryginalnego - ale na pewno tego odtwarzacza nie polecam.
Jak wspomniałem, urządzenie posiada Wifi oraz wbudowaną przeglądarkę internetową. Jednak nie jest to przyjemne w użytkowaniu. Bardzo wolno działa. Moduł wifi umieszczony przede wszystkim do ściągania książek (jednak nie w Polsce).

Podsumowując tą krótką recenzję i odpowiadając na pytanie czy warto. Jak dla mnie odpowiedź jest jedna - nie warto. Warto dołożyć do urządzenia opartego o e-ink pearl. Jednak decyzję o zakupie pozostawiam Tobie.

Plusy: cena, odczyt plików epub, karty pamięci, ładne menu (interfejs)
Minusy: szary ekran (sipix), bardzo wolna działające urządzenie (dotykowa matryca, otwieranie plików  itp.), zawieszanie się urządzenia, problemy z odtwarzaczem mp3

Masz jakieś doświadczenia z tym urządzeniem? Napisz - podziel się swoimi uwagami.

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: OYO Thalia II - Recenzja

Post autor: reader » 05 kwie 2013, 09:01

No i super - ktoś przynajmniej na m przybliżył "sylwetkę" sławetnego sprzętu OYO :) Ja niestety się nie skuszę :P  (@Bookworm - ale chyba nie kupiłeś tego sprzętu? - to takie małe pytanie na marginesie)

crc
Nowy
Nowy
Posty:19
Rejestracja:06 kwie 2013, 16:39

Odp: OYO Thalia II - Recenzja

Post autor: crc » 07 kwie 2013, 20:03

Na pewno fajna opcja dla osób które chcą zacząć przygodę z czytnikami. Cena jest bardzo przystępna i zachęcająca. Teraz pytanie ile taki czytnik wytrzyma i ile będzie służył? Sam bym nie kupił tego urządzenia ale może ktoś ma i pochwali się?

admin
Administrator
Administrator
Posty:133
Rejestracja:23 sty 2013, 11:24

Odp: OYO Thalia II - Recenzja

Post autor: admin » 08 kwie 2013, 10:22

Problem polega na tym, że jak kupisz takie urządzenie to po pewnym czasie stwierdzisz - ciemno jak w d.. . u murzyna. Porównasz ze zwykłą książką i wrócisz do, że tak powiem, "analogowego" czytania. Nie warto wg.mnie kupować coś, co potem rzuci się w kąt. Takie urządzenia psują też opinię innym czytnikom.
Świat czytników ebook Nowości ze świata urządzeń, katalog czytników oraz porównywarka.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: OYO Thalia II - Recenzja

Post autor: kokonut » 19 kwie 2013, 12:17

Widzicie. Problem polega na tym, że producenci chcą za wszelką cenę sprzedać swój towar. Żeby sprzedać to co klienci biorą pod uwagę w pierwszej kolejności? Cenę! Więc, taki Medion tworząc swój czytnik wybrał tańszą technologię i  tańsze materiały do stworzenia swojego czytnika. Dzięki temu każdy może nabyć swój czytnik. Tylko, że to jest ślepa uliczka i zły PR dla czytników opartych o e-ink. Bo kto później kupi inne urządzenie? Albo ktoś kto kupił czytnik OYO, myślicie, że zarekomenduje takie urządzenia innym? Nie myślę. To tyle w temacie.
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

reset
Nowy
Nowy
Posty:13
Rejestracja:30 lip 2013, 09:56

Odp: OYO Thalia II - Recenzja

Post autor: reset » 30 lip 2013, 10:01

Wy to tylko widzicie same minusy - to takie "polskie". A ja tam nie narzekam. Używałem urządzenia przez jakiś czas i nie sprawiał mi problemów. Może trafiliście na wadliwy model? Jak ze sprzętami elektronicznymi, nie ma reguły. Tak, czy siak, jedni będą zadowolenia a inni, nie. Przecież każdemu nie dogodzimy.

Awatar użytkownika
007
Nowy
Nowy
Posty:47
Rejestracja:25 sty 2013, 13:33

Odp: OYO Thalia II - Recenzja

Post autor: 007 » 31 lip 2013, 12:59

No to mamy jednego zadowolonego z OYO w gronie czytelniczym :)

reset
Nowy
Nowy
Posty:13
Rejestracja:30 lip 2013, 09:56

Odp: OYO Thalia II - Recenzja

Post autor: reset » 01 sie 2013, 13:59

Hehe, nie powiedziałem "jestem zadowolony" - tylko "nie narzekam" ;) To są dwie różne sprawy :D

ODPOWIEDZ