Problem z aktualizacją - model 613

Tutaj znajdują się opisy, specyfikacje techniczne oraz dyskusja na temat czytników Pocketbook

Moderator:Global Moderator

Aileen
Nowy
Nowy
Posty:4
Rejestracja:08 sie 2013, 19:39
Problem z aktualizacją - model 613

Post autor: Aileen » 08 sie 2013, 19:45

Witam serdecznie,

dziś dotarł do mnie Pocketbook 613, zaczęłam od aktualizacji oprogramowania - postępując wg instrukcji ze strony http://pocketbook.pl/files/Instrukcja_a ... owania.pdf zgrałam tylko plik  SWUPDATE.BIN. Aktualizacja się zaczęła, tzn. wyświetlił się ekran o tym informujący, poprosił o podłączenie do komputera, po czym czytnik przestał działać - zawiesił się na pierwszym ekranie który pojawia się po włączeniu (ludziki siedzące na półkach z książkami) i nie można nic zrobić. Przycisk power się świeci, nie można go wyłączyć, nie reaguje na nic, reset etc.
Bardzo proszę o pomoc.

PS. Zapewne powinnam była zgrać także pliki xml i txt zawarte w aktualizacji? Czytałam jednak 3 razy instrukcję i uznałam, że skoro jest wymieniony tylko jeden to chyba tak właśnie ma być...

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Problem z aktualizacją - model 613

Post autor: kokonut » 08 sie 2013, 21:41

A nacisnęłaś przycisk "menu kontekstowego" podczas prośby o naciśnięcie go? Patrz punkt 8. instrukcji aktualizacji.
Podczas instalacji, gdy pojawi się graficzna ilustracja obrazująca podłączenie
kabla USB, należy podłączyć czytnik przez kabel micro USB do zasilania
(laptop, ładowarka). Również, graficzna ilustracja może poprosić o wciśnięcie
przycisku menu kontekstowego.
(Konieczność podłączenia czytnika do zasilania podczas instalacji bądź
wciśnięcia klawisza menu kontekstowego, może nie wystąpić, w przypadku
niektórych modeli czytników)
Ostatecznym wyjściem z tej sytuacji jest wciśnięcie reset przez ok 5 s. (w onyxach zdarza się też taki problem i wtedy pomaga reset przez 5 s i następnie przycisk power). Spróbuj u siebie taką kombinację - powinno pomóc. Pamiętaj t o jest e-ink, więc tutaj ekran "pamięta" ostatni ekran i może Cię wprowadzić w błąd.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2013, 21:43 przez kokonut, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Aileen
Nowy
Nowy
Posty:4
Rejestracja:08 sie 2013, 19:39

Odp: Problem z aktualizacją - model 613

Post autor: Aileen » 08 sie 2013, 21:51

Na początku wszystko przebiegało tak jak powinno, pojawił się ten komunikat i wszystko wykonałam po kolei. Przed chwilą zauważyłam, że przycisk power przestał się świecić, ale niestety cały czas to samo gdy przycisnęłam go - tkwi na tym samym ekranie, reset nie pomógł.

http://img547.imageshack.us/img547/217/bzdz.jpg -> konkretnie zwisł na tym
Ostatnio zmieniony 08 sie 2013, 21:57 przez Aileen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Problem z aktualizacją - model 613

Post autor: kokonut » 08 sie 2013, 22:16

Cały czas masz ten ekran i nie możesz wyłączyć, tak?

Nie wiem - konkretnie, czy ten model - ma możliwość wyjęcia baterii? Jeżeli tak - to wyciągnij i powtórz proces upgrade'u.

A jeszcze jedno, zapisałaś na karcie SD pliki do aktualizacji czy bezpośrednio w czytniku?
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Aileen
Nowy
Nowy
Posty:4
Rejestracja:08 sie 2013, 19:39

Odp: Problem z aktualizacją - model 613

Post autor: Aileen » 08 sie 2013, 22:24

Baterii niestety nie da się wyjąć, pliki zapisałam na czytniku. Ekran jest cały czas, czekam aż sam się wyłączy (po 15 albo 30 minutach) i spróbuję wtedy wcisnąć reset.

Awatar użytkownika
007
Nowy
Nowy
Posty:47
Rejestracja:25 sty 2013, 13:33

Odp: Problem z aktualizacją - model 613

Post autor: 007 » 09 sie 2013, 08:15

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Przycisk Reset nie pomógł? Przecież jest to jedyny (że tak się wyrażę) przycisk bezpieczeństwa ;) Reset zawsze możesz wcisnąć i przytrzymać ok 5 sek. Jest to tak zwany "factory reset". Przywraca wszystkie fabryczne ustawienia. Jak kolega kokonut napisał, w niektórych czytnikach po resecie należy nacisnąć przycisk "power" i poczekać kilka sekund i powinno działać.

Ja miałem kiedyś taki problem ze starszym kindlem. I po resecie wszystko wróciło do normy. Z tym, że też od razy nie chciał się włączyć, ale poczekałem chwile po resecie i "ruszył". :D

Aileen
Nowy
Nowy
Posty:4
Rejestracja:08 sie 2013, 19:39

Odp: Problem z aktualizacją - model 613

Post autor: Aileen » 09 sie 2013, 20:43

No niestety, nic to nie dało - nie reaguje na power (jest cały czas włączony), reset mu nie pomaga, dzwoniłam dzisiaj i muszę go odesłać do serwisu. Widocznie jakiś egzemplarz który nie chce współpracować dostałam, szkoda bo nie zdążyłam nawet nic zrobić poza uruchomieniem aktualizacji, a teraz z miesiąc poczekam aż odeślą... :(

W każdym razie bardzo Wam dziękuję za odzew i chęć pomocy.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Problem z aktualizacją - model 613

Post autor: kokonut » 11 sie 2013, 20:52

No cóż, nawet najlepszej firmie zdarzają się nieudane egzemplarze. Myślę, że po odzyskaniu czytnika już nie będzie z nim problemów.
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Patrycja111
Nowy
Nowy
Posty:1
Rejestracja:23 lip 2014, 13:31

Odp: Problem z aktualizacją - model 613

Post autor: Patrycja111 » 23 lip 2014, 13:36

Niestety mam aktualnie identyczny problem :(

ODPOWIEDZ