Simple Touch / Simple Touch with GlowLight

Tutaj znajdują się opisy, specyfikacje techniczne oraz dyskusja na temat czytników Nook

Moderator:Global Moderator

admin
Administrator
Administrator
Posty:133
Rejestracja:23 sty 2013, 11:24
Simple Touch / Simple Touch with GlowLight

Post autor: admin » 23 sty 2013, 19:48

Czytnik Simple Touch jest bezpośrednik konkurentem czytników Kindle PaperWhite. Posiada ekran dotykowy oraz 2 Gb pamięci - rozszerzalne przez slot kart microSD. Wersja GlowLight posiada ekran podświetlany. Dostępny w sklepach RTV oraz na aukcjach internetowych.




Obrazek


Specyfikacja techniczna:
Ekran w technologi E-ink Pearl
Ekran dotykowy: tak
Przekątna ekranu: 6''
Rozdzielczość: 800x600, 16 odcieni szarości
Waga: 212 g (Simple Touch), 197 g (Simple Touch GlowLight)
Rozmiar: 127x165.1x11.9 (wys x szer x gł)
Obsługiwane formaty: ePub, PDF, JPEG, GIF, PNG, BMP
Pamięć: 2Gb (dla użytkownika ok 1Gb)
Komunikacja: wifi
Slot pamięci: MicroSD do 32Gb
Inne: 7 rozmiarów czcionki, 6 stylów czcionki, podświetlany ekran (wersja z GlowLight)
Świat czytników ebook Nowości ze świata urządzeń, katalog czytników oraz porównywarka.

hertia
Nowy
Nowy
Posty:39
Rejestracja:16 lut 2013, 14:00

Odp: Simple Touch / Simple Touch with GlowLight

Post autor: hertia » 16 lut 2013, 14:18

Czytnik zaprojektowany tylko do czytania czyli nie ma żadnych dodatkowych funkcji(np gry itp).
Jest dość duży ale dzięki temu łatwo trzyma się go w rękach  jak nazwa wskazuje jest łatwy w obsłudze ale przyciski mogą stanowić problem na szczęście ma też ekran dotykowy.

admin
Administrator
Administrator
Posty:133
Rejestracja:23 sty 2013, 11:24

Odp: Simple Touch / Simple Touch with GlowLight

Post autor: admin » 25 lut 2013, 12:22

Hertia, czytnik z natury rzeczy nie nadają się do gier - zbyt wolne odświeżanie - chyba, że jakieś statyczne typu szachy ;) Raczej gracze nie zainwestują w zakup czytnika :D
Świat czytników ebook Nowości ze świata urządzeń, katalog czytników oraz porównywarka.

piotrmichal
Nowy
Nowy
Posty:20
Rejestracja:19 cze 2013, 15:03

Odp: Simple Touch / Simple Touch with GlowLight

Post autor: piotrmichal » 21 cze 2013, 13:27

Ja akurat jestem przeciwnikiem czytników z ekranem dotykowym, czuje że ten dotyk jest powolny. Nie chce oczywiście generalizować, ale dla mnie to taki ubogi tablet

jablek91
Nowy
Nowy
Posty:20
Rejestracja:22 cze 2013, 15:00

Odp: Simple Touch / Simple Touch with GlowLight

Post autor: jablek91 » 23 cze 2013, 13:15

Czytnik raczej w porządku, bardzo dobre podświetlanie ekranu, tu może konkurować z droższymi czytnikami. Czyta się na nim dość wygodnie. Poręczny mimo że dość duży. Dla mnie gorszy od Kindle, ale zawsze to jakaś alternatywa.

Awatar użytkownika
ima
Nowy
Nowy
Posty:21
Rejestracja:05 lut 2013, 22:05

Odp: Simple Touch / Simple Touch with GlowLight

Post autor: ima » 24 cze 2013, 08:35

To zależy co kto woli. Tak naprawdę różnica między nimi to kwestia designu i jedyna taka znacząca różnica, ale nie mająca w Polsce jako takiego zastosowania, to dostęp do księgarni online. Nook ma skromniejszą bibliotekę książek do kupienia online niż Amazon. Dla nas, polskich "czytaczy", nie ma to znaczenia.

ODPOWIEDZ