Książki które powinniśmy przeczytać zanim pójdziemy do kina

Zestawienia książek wartych przeczytania.

Moderator:Global Moderator

Awatar użytkownika
busia
Nowy
Nowy
Posty:44
Rejestracja:24 sty 2013, 10:51
Książki które powinniśmy przeczytać zanim pójdziemy do kina

Post autor: busia » 17 wrz 2013, 11:59

Znalazłam taki właśnie wątek w sieci i tutaj chciałabym się podzielić.

1. Divergent  na podst. książki Veronica Roth, premiera filmu marzec 2014
2. Ender’s Game [Gra Endera] na podst. książki Orson Scott Card, premiera filmu listopad 2103
3. The Mortal Instruments: City of Bones [Dary Anioła: Miasto Kości] na podst. książki Cassandra Clare, premiera sierpień 2013
4. The Maze Runner [Więzień labiryntu] na podst. książki James Dashner, premiera filmu luty 2014
5. The Wolf of Wall Street na podst. książki Jordan Belfort, premiera filmu listopad 2013
6. The Monuments Men [Obrońcy skarbów] na podst. książki Robert M. Edsel, premiera filmu styczeń 2014
7. The Book Thief [Złodziejka książki] na podst. książki Markus Zusak, premiera filmu marzec 2014
8. The Spectacular Now na podst. książki Tim Tharp, premiera 2013

Okazzi
Nowy
Nowy
Posty:13
Rejestracja:02 paź 2013, 20:25

Odp: Książki które powinniśmy przeczytać zanim pójdziemy do kina

Post autor: Okazzi » 02 paź 2013, 20:37

Czy ktoś miał przyjemność czytania którejkolwiek z tych książek? Tytuły wydają się być ciekawe, ale nie chcę iść w ciemno i zdobywać je bez dobrej recenzji..

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Książki które powinniśmy przeczytać zanim pójdziemy do kina

Post autor: reader » 03 paź 2013, 12:10

Ciężko powiedzieć czy w ogóle jest już przekład na polski język. Jak macie jakieś informacje to napiszcie (wiem, że google jest, ale może już ktoś się natknął na te tytuły). @Busia, może ty miałaś styczność z tymi pozycjami po polsku?

Awatar użytkownika
paniWartowska
Nowy
Nowy
Posty:3
Rejestracja:04 lip 2018, 13:53
Lokalizacja:Katowice

Odp: Książki które powinniśmy przeczytać zanim pójdziemy do kina

Post autor: paniWartowska » 04 lip 2018, 14:08

Ja z tych książek polecam Grę Endera, film zniszczył całą książkę i upchnął wszystko w taki sposób, że źle to wyglądało. Dodatkowo, wszystko jest lepiej opisane w książce, naprawdę polecam.
Zobacz jak kiedyś walczono z trądzikiem http://www.zaczerwienienieskory.pl/wycofany-roaccutane/

Awatar użytkownika
Hilena
Nowy
Nowy
Posty:3
Rejestracja:12 lip 2018, 17:37

Odp: Książki które powinniśmy przeczytać zanim pójdziemy do kina

Post autor: Hilena » 12 lip 2018, 17:48

Wiadomo książka ma więcej szczegółów, a wielu reżyserów pokazuje film tak jest chce według własnej wizji i nawet nie kryją się z tym, że film nie jest do końca odzwierciedleniem książki
Zobacz na czym polega laser Vectus na https://twojagdynia.pl/2018070971313/de ... ser-vectus

Fallija
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:10 sie 2018, 16:03
Kontakt:

Odp: Książki które powinniśmy przeczytać zanim pójdziemy do kina

Post autor: Fallija » 10 sie 2018, 16:08

Ja czytałam i oglądałam Grę Endera i mi się nie podobała :( fajny zamysł i nawet ciekawe wykonanie, ale jak się chwile pomyśli o bohaterach to to się wszystko rozpada :P
(:

ODPOWIEDZ