Onyx Boox i62HD

Dział poświęcony czytnikom firmy Onyx. Tutaj możecie podyskutować i podzielić się waszymi uwagami na temat czytników Onyx Boox.

Moderator:Global Moderator

Awatar użytkownika
007
Nowy
Nowy
Posty:47
Rejestracja:25 sty 2013, 13:33
Onyx Boox i62HD

Post autor: 007 » 13 mar 2013, 13:12

W sklepie oglądałem ten model czytnika. Bardzo fajny - i chyba funkcjonalnie zbliżony do Kindle Paperwhite (chodzi mi o podświetlenie). Bardzo interesujący model - solidna obudowa - ale jak zwykle, przyciski jakby chciały odpaść. Mieliście z tym czytnikiem jakieś dłuższe doświadczenia niż ja? Bo naprawdę wydaję się być o niebo lepszy od zachwalanego wszędzie kindle paperwhite (przynajmniej wg. mnie ma dużo większe możliwości nie wspominając o tym, że standardowo posiada 4Gb pamięci i możliwość rozszerzenia)

gal_anonim
Nowy
Nowy
Posty:33
Rejestracja:29 sty 2013, 00:06

Odp: Onyx Boox i62HD

Post autor: gal_anonim » 17 mar 2013, 19:48

No i super. Rośnie konkurencja dla takich gigantów jak Amazon (ze swoim Kindle) i Sony. Onyx tańszy - ma podświetlenie jak Paperwhite - a pamięci więcej i odtwarzacz mp3, więcej formatów. To nic nie pozostaje jak tylko zakup Onyxa :D

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Onyx Boox i62HD

Post autor: reader » 26 mar 2013, 13:25

Trochę ode mnie informacji na temat tego czytnika. Boox i62HD Angel Glow wykonany jest bardzo solidnie - na spodzie posiada slot kart microSD (do 32Gb), gniazdo słuchawkowe oraz wyłącznik (jak dla mnie strasznie mały ten przycisk). Na "klapie" (tylnej części obudowy) znajduje się głośnik (zupełnie jak w modelu m92). Na obudowie obok ekranu znajdują się przyciski do zmiany stron. Przyciski sprawiają wrażenie jakby były tam dwa oddzielne funkcyjne przyciski - jednak takie złudzenie wynika z faktu, że zamontowane są na środku i przez to można odnieść takie wrażenie. Jak dla mnie przyciski nie sprawiają wrażenia, że mają odpaść (jak sugerował 007, no chyba, że ma takie silne kciuki :) ). W czasie czytania dłuższy dotyk ekranu powoduje pojawienie się menu - w nim, możemy wybrać rodzaj czcionki, rozmiar czcionki, marginesy. Poza tymi oczywistymi sprawami, możemy również uruchomić odtwarzacz muzyczny lub czytanie na głos. Oczywiście, nie zabrakło w menu, uruchamiania podświetlenia ( Dla mnie lepsze rozwiązanie zaproponował Kindle w swoim Paperwhite). Ogólnie czytnik bardzo ładnie wykonany, dobrze się trzyma w dłoni. Nie odniosłem wrażenia, żeby to były jakieś "chińskie" materiały do wykonania urządzenia.

Podsumowując. W starciu z Paperwhite, wydaje się być idealną alternatywą. Onyx Boox i62 za porównywalną ceną - oferują znacznie większe możliwości. I co najważniejsze - można go kupić w sklepach na terenie całego kraju.


To takie moje wynurzenia na temat Onyx'a i62HD.

jablek91
Nowy
Nowy
Posty:20
Rejestracja:22 cze 2013, 15:00

Odp: Onyx Boox i62HD

Post autor: jablek91 » 23 cze 2013, 12:54

Także polecam, Onlyx Booxa, jedne z najlepszych czytników jak dla mnie w swojej klasie. Znacznie wygodniejszy, bardziej funkcjonalny od Kindle. Cena również bardzo dobra jak za tego typu urządzenie.

Awatar użytkownika
alexthelion
Nowy
Nowy
Posty:16
Rejestracja:01 mar 2013, 11:32

Odp: Onyx Boox i62HD

Post autor: alexthelion » 23 lip 2013, 13:34

Jak dla mnie te czytniki (Onyx Booxy) mają trochę za bardzo zwydziwiane Menu. Strasznie dużo opcji, a co za tym idzie - trudno cokoliwek znaleźć. Przykład: spróbujcie włączyć podświetlenie ;) W Paperwhite - jeden dotyk i już można regulować podświetleniem - a tutaj, to nie wiem. Może dla Onyx'a nie jest to taka priorytetowa sprawa - podświetlenie? ;)
Wynajem mieszkań bez pośredników. Wypromuj swoją stronę u nas - katalog stron zaprasza.

ODPOWIEDZ