Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Ogólna dyskusja o książkach / nowościach wydawniczych itp.

Moderator:Global Moderator

Awatar użytkownika
tbomb
Nowy
Nowy
Posty:26
Rejestracja:24 sty 2013, 20:44
Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: tbomb » 25 sty 2013, 13:00

Jak w temacie. Przecież nie trzeba drukować takich książek, czasami  nie trzeba nawet kupować nośnika - ściąga się je z sieci. Więc skąd taka cena? Czasami zastanawiam się czy nie  lepiej wybrać książkę drukowaną.

Filox
Nowy
Nowy
Posty:18
Rejestracja:24 sty 2013, 21:43

Odp: Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: Filox » 26 sty 2013, 13:13

Technologia. Tutaj chodzi o lenistwo ludzi. Książek papierowych jest miliony, ale mało kto chodzi do biblioteki iż... wali być trendy, nie chce mu się. Deweloperzy to wykorzystują, bo skoro wydał 400 - 500 zł na dobry czytnik to będzie kupował książki w wysokiej cenie, bo przecież po to kupił czytnik aby go używać.

mount891
Nowy
Nowy
Posty:10
Rejestracja:31 sty 2013, 20:22

Odp: Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: mount891 » 31 sty 2013, 20:39

Książki do e-booków są drogie to fakt. Ale są osoby które lubią gadżety lub też lepiej im się czyta książki w tej postaci.
Ja chcę kupić sobie e-czytnik z tego względu, że książki niszczę, gubię i nie wiadomo co jeszcze, a potem w bibliotekach płacić muszę :)

szymi
Nowy
Nowy
Posty:9
Rejestracja:03 kwie 2013, 15:06

Odp: Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: szymi » 03 kwie 2013, 18:45

No fakt te ceny to gruba przesada. Jednak i tak większość ściąga w tym ja. Natomiast jeżeli książka mi się na prawdę spodoba to ją kupie chociażby ze względu na szacunek do pracy autora.

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: reader » 05 kwie 2013, 09:02

Może coś się zmieni jak wejdzie prawo podatkowe o &5 podatku od takich wydawnictw. Coś teraz nasi parlamentarzyści nad tym debatują. Bo obecnie traktują takie wydawnictwa jako cyfrowe (czyli taki program komputerowy) i podatek od takich dóbr to 23%. Pożyjemy - zobaczymy.

crc
Nowy
Nowy
Posty:19
Rejestracja:06 kwie 2013, 16:39

Odp: Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: crc » 07 kwie 2013, 20:08

Oby się coś ruszyło bo jest tragedia. Naprawdę wolę sobie kupić prawdziwą książkę a e-booka po prostu ściągnąć. Dla mnie ceny takich elektronicznych książek powinny być minimalne tak jak jest to w przemyśle muzycznym. Płyta elektroniczna - max 10 zł.

Cashu
Nowy
Nowy
Posty:10
Rejestracja:14 paź 2013, 21:27

Odp: Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: Cashu » 21 paź 2013, 19:12

Pozwolę sobie odświeżyć, bo i tutaj mam swoje trzy grosze do dorzucenia.

Dla mnie też jest to bardzo zastanawiające, przecież wytworzenie książki elektronicznej to mniejszy nakład pracy, nie ma tylu kosztów związanych z np. drukiem czy innymi działaniami. Wydaje mi się, że jednak jest tu pewien haczyk od wydawców, przecież oni nie mogą tracić, nie mogą zarabiać marnych pieniedzy. Jest to jednak idealny pretekst do ściągania takich książeczek z nielegalnych źródeł.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: kokonut » 21 paź 2013, 19:53

Już wiele o tym się mówi. Ciągle się słyszy dlaczego, dlaczego itp. Książki elektroniczne traktowane są inaczej niż zwykła książka - podatek dla książki to chyba teraz 8%, natomiast wydawnictwo elektroniczne to podatek 23%. Sam podatek podnosi koszt, ale co więcej? Nie wiem. W każdym razie jednym z elementów ceny - jest właśnie ten podatek p**ony.
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: kokonut » 24 paź 2013, 12:02

Update: Dzisiaj w radiu słyszałem, że mają zmniejszyć podatek na książki elektroniczne i ustalić na taki jaki teraz jest na książki elektroniczne. I nie jest to *5 jak pisałem we wcześniejszym poście, a 5%. Jak obniżą podatek, to jestem ciekawy, czy wydawcy obniżą ceny książek elektronicznych?
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

admin
Administrator
Administrator
Posty:133
Rejestracja:23 sty 2013, 11:24

Odp: Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: admin » 27 paź 2013, 17:01

Kokonut, trudno powiedzieć - jeżeli jedna księgarnia obniży ceny - to inne pójdą w  ślad za nią, jeżeli ni - no cóż, trudno będzie kupić taniej. Pożyjemy - zobaczymy. :)
Świat czytników ebook Nowości ze świata urządzeń, katalog czytników oraz porównywarka.

Awatar użytkownika
brooke
Nowy
Nowy
Posty:3
Rejestracja:04 wrz 2018, 13:42
Lokalizacja:Poland

Odp: Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: brooke » 04 wrz 2018, 13:50

Dokładnie, jest to kwestia wyższego podatku. W Polsce to jest dramat, bo naprawdę nie opłaca się ebookow ściągać i czytać, bo po prostu sa drogie. Może kiedyś się to zmieni, ale na razie to wszystko jeszcze kuleje mocno..
just me, myself & I

sonja
Nowy
Nowy
Posty:5
Rejestracja:07 sty 2019, 13:40
Lokalizacja:Lublin

Odp: Dlaczego książki w formie elektronicznej są tak drogie?

Post autor: sonja » 07 sty 2019, 13:47

Mogą więcej zarobić mniejszym kosztem - to też warto powiedzieć :)
Jak ujędrnić skórę twarzy? Sprawdź https://mialenia.pl/blog/

ODPOWIEDZ