Jak wygląda sprawa z odsprzedażą?

Ogólna dyskusja o książkach / nowościach wydawniczych itp.

Moderator:Global Moderator

Awatar użytkownika
tbomb
Nowy
Nowy
Posty:26
Rejestracja:24 sty 2013, 20:44
Jak wygląda sprawa z odsprzedażą?

Post autor: tbomb » 26 sty 2013, 14:19

Witam. Tak się zastanawiałem. Jak wygląda sprawa z odsprzedażą e-książki np. na takim allegro? Przecież jak kupię zwykłą książkę to mogę dowolnie ją użytkować i sprzedać. A taki e-book? Przecież jak sprzedam, to i tak dalej mam - powiedzmy na dysku ;)

Macie jakieś informacje na ten temat? Bo np. kupie sobie książki powiedzmy za 200pln. I przeczytam. To chcę się pozbyć, żeby kupić nowe. I co teraz?

Adik
Nowy
Nowy
Posty:14
Rejestracja:27 sty 2013, 19:44
Lokalizacja:Gdańsk

Odp: Jak wygląda sprawa z odsprzedażą?

Post autor: Adik » 27 sty 2013, 20:53

Bardzo dobre pytanie, przy moich planach związanych z zakupem czytnnika. Zadawałem sobie już to pytanie i myślę, że wygląda to tak samo jak zakupem dowolnej płyty CD. Jeśli chcesz sprzedać powiedzmy płytę Beyonce (pierwsza artystka, która przyszła mi do głowy) to według prawa nie możesz zachować jej zawartości, ponieważ w takim wypadku kopiujesz pliki. Jeśli byłoby to dozwolone to jedna osoba może kupić e-booka za 30zł i przekazać go kilku innym osobom. W ten sposób znaczna część osób oszczędza na zakupie.

gal_anonim
Nowy
Nowy
Posty:33
Rejestracja:29 sty 2013, 00:06

Odp: Jak wygląda sprawa z odsprzedażą?

Post autor: gal_anonim » 29 sty 2013, 14:10

Ja słyszałem, że kupując niektóre wydawnictwa w umowie sprzedaży mamy punkt w którym jesteśmy poinformowani, że nie możemy sprzedawać takiego ebook'a. Więc ja już nie wiem. Wynika z tego, że kupując taką książkę, utwór ten jest traktowany jak np. program komputerowy. Mamy licencję, ale nie możemy sprzedawać innym.

Filox
Nowy
Nowy
Posty:18
Rejestracja:24 sty 2013, 21:43

Odp: Jak wygląda sprawa z odsprzedażą?

Post autor: Filox » 30 sty 2013, 10:52

Gdy sprzedajesz ebooka to po sprzedaży powinieneś go skasować z dysku, iż nie jesteś już pełnoprawnym posiadaczem i stajesz się piratem, piracenie = przestępstwo. Lecz wiadomo jak to jest w praktyce.

Kaśka
Nowy
Nowy
Posty:26
Rejestracja:28 sty 2013, 19:50

Odp: Jak wygląda sprawa z odsprzedażą?

Post autor: Kaśka » 30 sty 2013, 17:09

Chyba, że robisz to w gronie najbliższym (rodzina, przyjaciele). Wtedy nikt nawet się nie dowie, że skopiowałeś/aś e-booka. Bądźmy szczerzy, mało osób jest takich które nie ściągają plików z internetu i które usuwają je po 24h co jest zgodne z prawem.

maciek10
Nowy
Nowy
Posty:1
Rejestracja:30 sty 2013, 18:24

Odp: Jak wygląda sprawa z odsprzedażą?

Post autor: maciek10 » 30 sty 2013, 18:34

Nikt nie pobiera pliku z internetu aby go skasować po 24h. A w gronie rodziny nie sprzedasz książki, odstąpisz raczej. Myślę, że wiele osób może tak robić. Kupi książkę, po jakimś czasie sprzedaje i albo odzyska cały wkład zainwestowany i ma książkę za darmo albo część wkładu.

byronAbile
Nowy
Nowy
Posty:6
Rejestracja:02 maja 2019, 19:20

Jak wyglada sprawa z odsprzedaza

Post autor: byronAbile » 04 maja 2019, 20:36

Paczuszka niestety nie dotarЕ‚a, ale kupiЕ‚am wЕ‚aЕ›nie na Allegro zestaw  o ktГіrym pisaЕ‚eЕ›, wiД™c sprawa juЕј nieaktualna.

ODPOWIEDZ