Przenoszenie wyrazów w czytnikach e-book

Tutaj możecie zadawać pytania który reader wybrać (firma, model itp). Jeżeli jesteś zdecydowany na konkretną firmę, pytanie zadaj w odpowiednim wątku poniżej.

Moderator:Global Moderator

Marcin
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:10 gru 2013, 12:37
Przenoszenie wyrazów w czytnikach e-book

Post autor: Marcin » 10 gru 2013, 13:13

Witam,
ostatnio w lokalnym sklepie wystawili do obejrzenia jakiś czytnik e-book. Po chwili zabawy, zauważyłem, że on jakoś dziwacznie przenosi słowa do nowych linii.
Taki przykład:
Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie,
kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć, tylko dlatego, że jes
t
to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności,
w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyje
mności
. Dając przykład banalny: któż z nas kiedyś nie podejmował się
trudnego wysiłku fizycznego mając na względzie uzyskanie z tego kor
zyści
?
Za czasów jak chodziłem do szkoły to tak lekkomyślnie przenoszący słów było nagradzane jedynkami. Nie sądzę, by w tej kwestii wiele się zmieniło. Więc dlaczego nowoczesne urządzenia mają z tym problem? Przecież już w win 95 zwykły notatnik lepiej przenosił słowa.
Czy ta wada dotyczy budżetowych czytników? A może złych ustawień urządzenia?
Jak zapytałem o to sprzedawcę, to zwalił wszystko na zły format samego e-book'a :|.

Drodzy forumowicze. Jak ta sprawa wygląda z innymi czytnikami?

PS: Czytałem, że ponoć Kindle potrafi nawet przenosić słowa za pomocą myślnika zgodnie z zasadami.

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Przenoszenie wyrazów w czytnikach e-book

Post autor: reader » 10 gru 2013, 20:23

Witaj. Podejrzewam że mógłby być to format per lub jakiś doc itp. Budżetowe czytniki (nie wszystkie) mają problemy z otwieraniem tego typu formatów. Nie spotkałem się z takim problemem (czy to budżetowy czy inny droższy) z formatami przeznaczonymi dla czytnikow tj. Ślub czy mobi. To nie jest (moim zdaniem) wina urządzenia, raczej oprogramowania

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Przenoszenie wyrazów w czytnikach e-book

Post autor: kokonut » 10 gru 2013, 22:45

Marcin a jaki czytnik oglądałeś?
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Marcin
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:10 gru 2013, 12:37

Odp: Przenoszenie wyrazów w czytnikach e-book

Post autor: Marcin » 10 gru 2013, 22:55

Kiano Booky One, link do strony producenta.

admin
Administrator
Administrator
Posty:133
Rejestracja:23 sty 2013, 11:24

Odp: Przenoszenie wyrazów w czytnikach e-book

Post autor: admin » 11 gru 2013, 08:25

Tak jak Reader napisał. Może to być wina oprogramowania (firmware) urządzenia. Zgadzam  się z Readerem, że typowe rozszerzenia dla czytników epub, mobi powinny bez problemu ładnie łamać i przenosić wyrazy. Wiem, z doświadczenia, że takie sytuacje mogą występować przy pdf'ach ale tylko wtedy jeżeli czytnbik słabo radzi sobie z funkcją reflow. Ogólnie, nie polecam czytania pdf'ów na czytniku - chyba, że jest bardzo dobrze zrobiony (czysty skan przerobiony przez ocr).
Świat czytników ebook Nowości ze świata urządzeń, katalog czytników oraz porównywarka.

ODPOWIEDZ