Jaka różnica poza marką?

Tutaj możecie zadawać pytania który reader wybrać (firma, model itp). Jeżeli jesteś zdecydowany na konkretną firmę, pytanie zadaj w odpowiednim wątku poniżej.

Moderator:Global Moderator

sonko
Nowy
Nowy
Posty:14
Rejestracja:24 sty 2013, 12:37
Jaka różnica poza marką?

Post autor: sonko » 24 sty 2013, 12:41

Witam,

Wybierając czytnik na e-ink, to wydaje mi się, że to nie ma różnicy co kupimy. Czy to będzie Sony czy Kindle czy jeszcze jakiś inny. To wszystko zależy od preferencji użytkownika? Najważniejszą sprawą - choć też może nie taką ważną - jest ilość pamięci jaką posiada taki czytnik. Reszta to sprawa gustu.

pozdrawiam

bookworm
Nowy
Nowy
Posty:24
Rejestracja:24 sty 2013, 07:30

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: bookworm » 24 sty 2013, 18:34

Pamięć to rzecz względna - przecież nawet mając czytnik posiadający 192Mb (jak sony prs-300) to tak zmieści się tam ponad 300 ebooków (licząc średnio po 500 kb na książkę). Więc nie wiem czy pamięć to taki ważny wyznacznik.

Filox
Nowy
Nowy
Posty:18
Rejestracja:24 sty 2013, 21:43

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: Filox » 24 sty 2013, 21:52

Owszem pamieć rzecz najważniejsza, lecz firma też ma dużo do gadania. Wiadomo między Sony a Kindle nie ma dużej różnicy, ale jak mamy kupować jakiś dziadowski czytnik tzw. "chiński no - namie" a jakiś firmowy to wtedy firma ma dużo do gadania. Bo taki Sony będzie działał troszkę dłużej niż tani tańszy oraz ekran jest najprawdopodobniej lepiej wykonany.

dżoana
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:50
Rejestracja:26 sty 2013, 14:46

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: dżoana » 28 sty 2013, 14:55

Hm zależy co kto woli bo 300 książek to jest bardzo dużo ale z kolei książki, które przeczytamy będą usuwane i zastępowane nowymi.

Awatar użytkownika
busia
Nowy
Nowy
Posty:44
Rejestracja:24 sty 2013, 10:51

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: busia » 28 sty 2013, 20:08

Co do książek - to wiadoma sprawa - nie każdy jest taki molem książkowym, żeby mieć ich aż tyle na czytniku. Ale, przecież niektóre czytniki mają możliwość odtwarzania mp3, więc tutaj pamięć jak najbardziej jest potrzebna. Taki standardowy audiobook to ok 600 Mb (mówię tu o dobrej jakości audiobooku).

rafman
Nowy
Nowy
Posty:9
Rejestracja:13 sie 2013, 22:45

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: rafman » 15 sie 2013, 14:34

Moim zdaniem nie ma co się kierować zbytnio marką. Teraz pojawiła się masa tanich czytników, która posiada niestety przestarzałe parametry. Jednak ja bym polecił Ci wybrać czytnik z wyższą rozdzielczością, niż tą standardową oraz z wbudowanym ledowym podświetleniem. Oczywiście nie możemy zapomnieć o pojemności takiego czytnika, ale tutaj już zależy to, od Ciebie. Jeśli lubisz trzymać dużą ilość ebooków w urządzeniu staraj wybrać się jak największą pojemność.

reset
Nowy
Nowy
Posty:13
Rejestracja:30 lip 2013, 09:56

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: reset » 04 wrz 2013, 10:36

Masz rację, nie ma sensu kupować czytnika który nazywa się Kindle za kwotę, powiedzmy xxx, która jest wyższa niż przeciętny czytnik od innego producenta. To tak samo jak z produktami z literką "i" na początku. Za znacznie mniejsze pieniądze kupisz przyzwoitej jakości czytnik.

Nhoso
Nowy
Nowy
Posty:1
Rejestracja:22 cze 2017, 18:46

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: Nhoso » 25 cze 2017, 21:12

To nie prawda, że nie ma różnicy między marką. Pierwszy czytnik jaki kupiłam to był inkBook i wiecie co, ekran padł już po dwóch miesiącach, byłam załamana bo dałam za niego naprawdę sporo. Teraz mam kindle i jestem bardzo zadowolona.

Awatar użytkownika
Babilon
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:28 cze 2018, 16:48
Lokalizacja:Gdańsk

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: Babilon » 28 cze 2018, 16:52

Dokładnie! Gadanie, że to tylko napis i nazwa i nic więcej to sterta bzdur. Gdyby nie to połowa świata nie czytała by na Kindlach. Ja nie radzę eksperymentować i kupić coś sprawdzonego.
Wejdź i zobacz jak wygląda depilacja laserowa Gdynia

Fallija
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:10 sie 2018, 16:03
Kontakt:

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: Fallija » 10 sie 2018, 16:06

Mój pierwszy "ebook" nie był nawet czytnikiem, tylko tabletem z apką legimi :P Nie ma co się aż tak tym wyborem przejmować :D
(:

Awatar użytkownika
lense
Nowy
Nowy
Posty:3
Rejestracja:12 wrz 2018, 13:25
Lokalizacja:Białystok

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: lense » 12 wrz 2018, 13:30

Wszystko zależy od preferencji. Lepiej nie kupować tabletów, bo jednak przy czytaniu wygoda i zdrowie oczu są bardzo ważne. Dlatego warto skorzystać z czytnika e-booków. I o ile Kindle rzeczywiście jest bardzo dobry, to też ma wysoką cenę. Równie dobrze można znaleźć czytniki, które są o wiele tańsze, a jakością niewiele ustępuję.
Szczęście jest decyzją, nie punktem na mapie.

bartek
Nowy
Nowy
Posty:7
Rejestracja:08 lis 2018, 08:59

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: bartek » 08 lis 2018, 09:21

[quote="lense"]
Wszystko zależy od preferencji. Lepiej nie kupować tabletów, bo jednak przy czytaniu wygoda i zdrowie oczu są bardzo ważne. Dlatego warto skorzystać z czytnika e-booków. I o ile Kindle rzeczywiście jest bardzo dobry, to też ma wysoką cenę. Równie dobrze można znaleźć czytniki, które są o wiele tańsze, a jakością niewiele ustępuję.
[/quote]

No co ty gadasz ;P
Teraz czytnik o bardzo dobrych parametrach możesz kupić nawet za kwotę 300 pln (np. seria od PocketBooka Basic Lux, Touch etc) nie wspominając już o używanych modelach na allegro.
Szczerze - Kindle poleciłbym tylko osobom które już miały wcześniej czytnik tej firmy z tego względu, że na pewno mają już bibliotekę w formacie mobi. W innym wypadku można kupić dowolny i będziecie zadowoleni.

bananek
Nowy
Nowy
Posty:3
Rejestracja:14 lis 2018, 09:50

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: bananek » 14 lis 2018, 09:58

Poza marką? Przede wszystkim wg. mnie to obsługiwane formaty (o ile nie jest to czytnik z Androidem).

katarsky
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:16 lis 2018, 09:12

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: katarsky » 16 lis 2018, 09:19

No właśnie - ja jestem na etapie wyboru czytnika i jak napisałem w temacie o wyborze - zastanwiam się nad Tolino - znacie tą firmę? Czy wart jest swojej ceny? (zastanawiam się nad Shine 2)

georgie
Nowy
Nowy
Posty:4
Rejestracja:27 lis 2018, 13:22

Odp: Jaka różnica poza marką?

Post autor: georgie » 27 lis 2018, 13:26

Na pewno różnica jest - jak kupimy chińczyka za 100 zł to zaraz nam padnie bateria, ekran, system, cokolwiek. Można porównać sobie dane techniczne i wtedy wybrać najlepszego i najkorzystniejszego cenowo :)
Naturalny skład, przeciwzmarszczkowe działanie i idealne nawilżenie? Tylko Richevon https://poznajrichevon.pl/produkt/richevon/

ODPOWIEDZ