Tablet jako czytnik ebook?

Tutaj możecie podyskutować o wyborze swojego e-czytnika. Jaką firmę wybrać, jaka technologia będzie dla Ciebie najlepsza E-ink czy TFT. W dziale tym dyskutujemy tylko ogólnie e-ink czy TFT. W działach o E-Papierze lub TFT są wątki już do konkretnych technologi.

Moderator:Global Moderator

gal_anonim
Nowy
Nowy
Posty:33
Rejestracja:29 sty 2013, 00:06
Tablet jako czytnik ebook?

Post autor: gal_anonim » 29 sty 2013, 00:11

Witam,

Zastanawiam się. Co lepsze będzie dla takiego czytacza jak ja. Otóż mam zamiar kupić sprzęt do czytania i zastanawiam się nad zakupem urządzenia. Czy Tablet będzie dobry na początek? Czy lepiej kupić urządzenie z e-ink?

Zapomniałem dodać, że czytam kilka książek w miesiącu.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2013, 00:13 przez gal_anonim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Tablet jako czytnik ebook?

Post autor: kokonut » 29 sty 2013, 08:25

Trudno cokolwiek Tobie doradzić. Jeżeli czytasz niewiele książek - to lepszym wyborem będzie Tablet. Tablet jako urządzenie mutimedialne będziesz mógł wykorzystać do innych rzeczy np. surfowanie po sieci, gry, komunikatory, mail itp. Czytnik jest urządzeniem wyprodukowanym w jednym celu - ma być urządzaniem na którym wygodnie czyta się książki - nic poza tym. Więc opcja Tablet byłaby dla Ciebie lepsza.
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Filox
Nowy
Nowy
Posty:18
Rejestracja:24 sty 2013, 21:43

Odp: Tablet jako czytnik ebook?

Post autor: Filox » 29 sty 2013, 16:27

Kilka książek w miesiącu, jak często czytasz  ? Bo jeżeli codziennie i skupiasz sie w głównej mierze na czytaniu to lepszym wyborem będzie ebook.. Dłużej bateria trzyma, poręczniejszy. Jak sama nazwa wskazuje e-booki są do książek, a jak lubisz siedzieć na necie, szukasz czegoś do książek i rozrywki to lepszym wyborem będzie tablet.

bookworm
Nowy
Nowy
Posty:24
Rejestracja:24 sty 2013, 07:30

Odp: Tablet jako czytnik ebook?

Post autor: bookworm » 30 sty 2013, 14:33

@Filox. True ;) Zgadzam się jeżeli nie jesteś nałogowym czytaczem, to sprawa nie wymaga komentowania. Lepszy dla ciebie będzie tablet. Chyba, że jesteś gadżetomaniakiem :D i masz luźną gotówkę to dlaczego nie kupić tabletu i e-czytnika?

fafik12
Nowy
Nowy
Posty:8
Rejestracja:29 sty 2013, 19:31

Odp: Tablet jako czytnik ebook?

Post autor: fafik12 » 30 sty 2013, 21:02

@Up
Zakup tabletu i czytnika zalatuje hipsterstwem :D, sorry. Ale tak to wygląda. Jesteś molem książkowym lecz nowoczesnym bierz czytnik, wolisz posiedzieć na necie, zagrać w coś czasem (fajne sa gry na andka), a w międzyczasie czasem coś poczytać = tablet.  Myślę, że problem rozwiązany.

mount891
Nowy
Nowy
Posty:10
Rejestracja:31 sty 2013, 20:22

Odp: Tablet jako czytnik ebook?

Post autor: mount891 » 31 sty 2013, 20:27

Ja dużo e-książek czytam dlatego zrezygnowałem z tableta i go odsprzedałem.
Myślę, że lepszym wyborem do tego typu rzeczy będzie e-czytnik.
Tablet to urządzenie do wielu rzeczy, a e-czytnik bardziej dla e-booków.

Andrzej
Nowy
Nowy
Posty:16
Rejestracja:04 lut 2013, 11:34

Odp: Tablet jako czytnik ebook?

Post autor: Andrzej » 05 lut 2013, 17:09

Zdecydowanie jeżeli chcesz się nastawić na czytanie książek to czytnik. W końcu do tego zostało to stworzone. Na podobnej zasadzie masz wybór kupić radio czy radio z cd, jak słuchasz radia to ono ci wystarczy, jak chcesz posłuchać cd to musisz już mieć je z cd, tak więc jeżeli same książki to czytnik, jak zamierzasz robić coś więcej to tablet

magik
Nowy
Nowy
Posty:9
Rejestracja:02 kwie 2013, 11:09

Odp: Tablet jako czytnik ebook?

Post autor: magik » 05 kwie 2013, 19:57

Na czytnikach o wiele wygodniej się czyta. Ceny również przemawiają wyraźnie na jego korzyść. Tablet jest dobry to internetu, gier, aplikacji, ale nie do czytania.

crc
Nowy
Nowy
Posty:19
Rejestracja:06 kwie 2013, 16:39

Odp: Tablet jako czytnik ebook?

Post autor: crc » 06 kwie 2013, 16:49

Albo czytnik albo tablet. Wydaje mi się, że na takim tablecie jest to bardzo niewygodne, także ze względu na wyświetlacz. Przeglądnie stron, czytanie krótkich artykułów itp. Do takich czynności służy na pewno dobrze. Jednak do czytania książek - odradzam.

ODPOWIEDZ