Pierwszy czytnik, budżet ok 400 zł

Tutaj możecie podyskutować o wyborze swojego e-czytnika. Jaką firmę wybrać, jaka technologia będzie dla Ciebie najlepsza E-ink czy TFT. W dziale tym dyskutujemy tylko ogólnie e-ink czy TFT. W działach o E-Papierze lub TFT są wątki już do konkretnych technologi.

Moderator:Global Moderator

Maverick
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:30 kwie 2014, 19:04
Pierwszy czytnik, budżet ok 400 zł

Post autor: Maverick » 30 kwie 2014, 19:06

Hej, stoję przed wyborem pierwszego czytnika ebooków i mam nadzieję, że pomożecie mi go dokonać. Co od czytnika wymagam: ekran >= 6cali, oczywiście e-ink(pearl ? ), 3g jest dla mnie bardzo zbędne i tak mam zawsze ze sobą telefon na którym będzie to wygodniejsze. Miło by było by odtwarzał mp3 choć nie jest to obligatoryjne. Karta pamięci już raczej tak, jestem studentem i wszystko mam na pdfach które zajmują średnio 40 mb każdy, więc 1.2 gb od Kindla to trochę przymało. Odtwarzanie jpegów dodatkowym atutem. Tak jak i system Android :)
znalazłem coś takiego http://allegro.pl/onyx-boox-i65s-metrop ... 75802.html
jedyna wada tak na szybko to koszmarny kolor i rozdzielczość mogłaby być większa
Znalazłem chyba ideał Onyx Storia, minimalnie ponad budżet i dobra rozdzielczość, ale znowu kolor :/ ja nie wiem powszechnie wiadomo, że najładniejszy jest kolor czarny jak śmierć a co ciekawsze czytniki są tęczowe :/
Ostatnio zmieniony 01 maja 2014, 10:49 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
007
Nowy
Nowy
Posty:47
Rejestracja:25 sty 2013, 13:33

Odp: Pierwszy czytnik, budżet ok 400 zł

Post autor: 007 » 03 maja 2014, 08:45

Akurat czytniki które wymieniłeś - faktycznie, są w kolorach "innych" niż przeciętne urządzenie komputerowe ;)  Alternatywą może być czytnik od Kobo model Glo (cena nowego to ok 450). W tym czytniku masz podwyższoną rozdzielczość, podświetlany ekran, ale niestety nie jest na Androidzie. Z Androidem to tylko czytniki od Onyxa - ale tutaj cena jest wyższa np. model AfterGlow.

Maverick
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:30 kwie 2014, 19:04

Odp: Pierwszy czytnik, budżet ok 400 zł

Post autor: Maverick » 03 maja 2014, 12:50

Jednak kupiłem Storie :) Kolor jednak brązowy metaliczny bardziej jak czerwony.  Wykonanie naprawdę dobre, ekran bardzo czytelny, jedyny mankament to nie obsługiwanie polskich znaków w pdfach, ale wszak to Android wiec juz mam Moon Readera i parę innych które radzą sobie z tym dobrze. I teraz promocja na nie jest 399 w rtv euro agd i dają kupon na 35 pln na książki w booxsource, uważam że warto po dwóch dniach testów ;)

Daala
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:07 wrz 2018, 13:37

Odp: Pierwszy czytnik, budżet ok 400 zł

Post autor: Daala » 07 wrz 2018, 13:39

Ja bym wziela Kindle'a.
A jakie są twoje metoduy na powiększenie piersi? https://www.haloursynow.pl/artykuly/nat ... e,9973.htm

bananek
Nowy
Nowy
Posty:3
Rejestracja:14 lis 2018, 09:50

Odp: Pierwszy czytnik, budżet ok 400 zł

Post autor: bananek » 14 lis 2018, 09:54

To wszystko zależy - nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Teraz na rynku jest tak dużo czytników w tej cenie, że trudno zasugerować jeden konkretny model. Możesz zainteresować się czytnikami inkBook - polski producent od kilku lat na rynku - wsparcie jak i czytniki na odpowiednim poziomie.

bartek
Nowy
Nowy
Posty:7
Rejestracja:08 lis 2018, 08:59

Odp: Pierwszy czytnik, budżet ok 400 zł

Post autor: bartek » 19 lis 2018, 11:24

PocketBook, inkBook lub Kindle. Tyle w temacie. Inne produkty/producenci raczej odpadają.

ODPOWIEDZ