Co polecacie?

Tutaj możecie podyskutować o wyborze swojego e-czytnika. Jaką firmę wybrać, jaka technologia będzie dla Ciebie najlepsza E-ink czy TFT. W dziale tym dyskutujemy tylko ogólnie e-ink czy TFT. W działach o E-Papierze lub TFT są wątki już do konkretnych technologi.

Moderator:Global Moderator

pincelada
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:08 lut 2014, 19:59
Co polecacie?

Post autor: pincelada » 09 lut 2014, 12:18

Witam! Na forum jestem nowa :) zawsze lubilam czytac ksiazki ale od pewnego czasu mam na to coraz mniej czasu w domu, ale chcialabym wykorzystac czas, ktory spedzam w komunikacji miejskiej kazdego dnia, na poczytanie. Stad potrzeba zakupu czytnika :) niestety nie wiem co wybrac...  troszke juz szperalam w sieci zeby sie mniej wiecej zorientowac, ale nadal ciezko z wyborem, a i niekiedy jest ciezko ze znalezieniem informacji ktore mnie interesuja. A wiec: szukam czytnika ktorym bede mogla czytac zarowno polskie jak i niemieckie znaki (jak to wyglada w praktyce? Trzeba za kazdym razem zmienic ustawienia czy jest to automatyczne). Wazne jest rowniez podswitlenie i ekran jak najbardziej zblizony do zwyklej kartki. Stad tez myslalam o Kindle paperwhite, ale! Czy kupujac Kindle ksiazki bede musiala zawsze kupowac tylko w Amazonie czy otworza sie tez kupione gdzie indziej? A i oczywiscie WiFi i dotykowy ekran. Dobrze zeby mial mozliwosc rozszerzenia pamieci lub mozliwosc przechowywania plikow w tzw. chmurze, ale nie jest mi to niezbedne. Co mozecie mi polecic? Cena do ok. 500zl

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Co polecacie?

Post autor: reader » 09 lut 2014, 13:32

Witaj,

Polskie czy niemieckie książki - nie ma znaczenia dla czytnika. Ważne jest tylko, żeby książka była dobrze sformatowana i zawierała odpowiednie czcionki (książki zapisane w formatach ePub czy Mobi). Kindle Paperwhite, jak wiesz, nie ma możliwości rozszerzenia pamięci poprzez karty pamięci. Jedyną możliwością jest "chmura". Jednak żeby korzystać z Amazona, musisz zarejestrować się w tym serwisie. Mimo wszystko pamięć dostępna dla użytkownika ok 1.25GB wystarczy na zapis kilkudziesięciu książek (nawet ponad 100). Jest to dobry wybór. Czytnik posiada podświetlanie, wifi, wysoką rozdzielczość ekranu. Jeżeli szukasz tylko do czytania (bez audiobooków) jest to bardzo dobry wybór.

Aha. I nie musisz kupować w Amazonie. Podłączając urządzenie do komputera zainstalujesz dowolną książkę - po prostu, kopiuj do urządzenia. Tylko pamiętaj, że Kindle nie czyta książek w formacie ePub.

pincelada
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:08 lut 2014, 19:59

Odp: Co polecacie?

Post autor: pincelada » 09 lut 2014, 23:23

A czy format ePub jest istotny? Chodzi mi o to czy da rade sie bez tego obyc? Jakie czytniki oprocz kindle paperwhite wchodza w gre?

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Co polecacie?

Post autor: kokonut » 10 lut 2014, 21:04

Format ePub, to format stworzony do publikacji elektronicznych (tak jak mobi). W ePub lub Mobi w zależności od wydawnictwa będziesz mieć zapisany interaktywny spis treści, przypisy itp. To, że Kindle nie czyta ePub - nie przekreśla go. Są narzędzia do konwersji ePub do Mobi. Ale wg. mnie - jest tyle książek dostępnych dla Kindle (każda szanująca się księgarnia posiada książki specjalnie na to urządzenie), że hej. Ja polecam Kindle, bo co tu dużo mówić, jestem posiadaczek Paperwhite'a :D
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

ODPOWIEDZ