Najlepsze czytniki ebook

Tutaj możecie podyskutować o wyborze swojego e-czytnika. Jaką firmę wybrać, jaka technologia będzie dla Ciebie najlepsza E-ink czy TFT. W dziale tym dyskutujemy tylko ogólnie e-ink czy TFT. W działach o E-Papierze lub TFT są wątki już do konkretnych technologi.

Moderator:Global Moderator

reset
Nowy
Nowy
Posty:13
Rejestracja:30 lip 2013, 09:56
Najlepsze czytniki ebook

Post autor: reset » 22 sie 2013, 15:05

Wielu z was używało przynajmniej kilku urządzeń do czytania. Stąd pytanie do was. Napiszcie, który wg. was może pretendować do miana najlepszego czytnika ebook? Wiadomo z biegiem czasu macie już swoje doświadczenia z czytnikami więc to będzie bardzo pomocne przy wyborze kolejnego lub nawet pierwszego czytnika.

marianna
Nowy
Nowy
Posty:11
Rejestracja:04 wrz 2013, 12:12

Odp: Najlepsze czytniki ebook

Post autor: marianna » 04 wrz 2013, 12:17

Ja jestem bardzo zadowolona z Kindle Paperwhite: to mój pierwszy czytnik, więc nie bardzo mam skalę porównawczą, ale jest bardzo funkcjonalny, intuicyjny i przywiązałam się do niego. I bardzo odpowiada mi możliwość zaznaczania dotykowo cytatów.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Najlepsze czytniki ebook

Post autor: kokonut » 05 wrz 2013, 08:47

Zgadza się, paperwhite nie ma może bajerów i przez to nie wiesza się jak inne czytniki. Jeżeli do czytania to można polecić ten czytnik. Nawet te jego skromne 1.25 Gb na książki jest całkowicie wystarczające. Tylko pamiętaj, nie doszukuj się w nim syntezy mowy, mp3 itp. To jest prosty czytnik służący do tego, do czego służą czytniki :D
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

gonzo
Nowy
Nowy
Posty:12
Rejestracja:09 wrz 2013, 17:15

Odp: Najlepsze czytniki ebook

Post autor: gonzo » 09 wrz 2013, 17:19

Czytając forum (nie tylko ebookreaders.pl) polecacie w przewadze czytnik Paperwhite. Dlaczego? Mam zamiar kupić czytnik i zastanawiam się nad PocketBook Touch Lux, Onyx Boox i62HD lub właśnie Paperwhite. Co możecie mi powiedzieć o tych czytnikach (w zasadzie za wyjątkiem Paperwhite bo o nim to się już naczytałem).?
Napisałem w tym temacie bo właśnie szukam najlepszego czytnika dla mnie. Jeżeli post jest tutaj nie na miejscu z góry przepraszam.

marianna
Nowy
Nowy
Posty:11
Rejestracja:04 wrz 2013, 12:12

Odp: Najlepsze czytniki ebook

Post autor: marianna » 10 wrz 2013, 16:06

Jest ciekawy wywiad z Mateuszem Tobiczykiem z Woblinku (Woblinka?) o tym, że dominacja Kindle'a i formatu MOBI w Polsce jest jakimś fenomenem i kuriozum. Ja w sumie jak kupowałam czytnik automatycznie uprzywilejowałam Kindla, bo wszyscy moi znajomi go mieli (miałam więc z nim kontakt, zdążyłam go sobie podotykać), i jakoś z tego powodu oglądałam recenzje innych czytników, ale najbardziej naturalnym wyborem był Kindle. U mnie zadecydowała masa, wygoda i łatwość użytkowania (np. w Onyxie więcej rzeczy ustawiasz sam) i estetyka.
Ale chciałabym przetestować kiedyś tego Onyxa i tego, jak on czyta pdf-y. 

ODPOWIEDZ