Ranking ebook readers

Tutaj możecie podyskutować o wyborze swojego e-czytnika. Jaką firmę wybrać, jaka technologia będzie dla Ciebie najlepsza E-ink czy TFT. W dziale tym dyskutujemy tylko ogólnie e-ink czy TFT. W działach o E-Papierze lub TFT są wątki już do konkretnych technologi.

Moderator:Global Moderator

admin
Administrator
Administrator
Posty:133
Rejestracja:23 sty 2013, 11:24
Ranking ebook readers

Post autor: admin » 15 lip 2013, 07:38

Witajcie.

Chciałbym zaproponować wam stworzenie listy czytników ebook które wg. was są najlepszym wyborem  dla przeciętnego czytelnika. Czytniki oczywiście muszą być dostępne w Polsce (również aukcje internetowe).

Jako punkt startowy obierzemy opinie niezależnych ( ;) ) portali.
1. Kindle Paperwhite, plusy: podświetlenie, cena/jakość; minusy: brak obsługi epub
2. Kobo Glo, plusy: podświetlenie, obsługa kart pamięci; minusy: cena
3. Sony PRST2, plusy: obsługa wielu formatów, odręczne notatki, przeglądarka; minusy: brak podświetlenia
4. Nook Glow, plusy: system oparty na androidzie, możliwość instalacji aplikacji, pierwszy czytnik z podświetleniem,  minusy: mała rozdzielczość ekranu

Co wy na to zestawienie? Oczywiście brak jest tutaj popularnych u nas czytników jakimi są Thalia OYO, Pocket Book czy Onyx Boox.
Świat czytników ebook Nowości ze świata urządzeń, katalog czytników oraz porównywarka.

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Ranking ebook readers

Post autor: reader » 23 lip 2013, 20:26

Ja bym przesunął w tym rankingu Kindla albo zamiast niego wrzucić Onyx Boox i62HD.

Co za takim wyborem przemawia? Przede wszystkim Cena oraz slot kart pamięci i odtwarzanie mp3. Druga sprawa, że dostępny na Polskim rynku z gwarancją itp.

Nook wg. mnie powinien wylądować na 2 miejscu. Sony jest na 3. i tam bym go zostawił. Ściągnął bym z zestawienia Kobo Glo, gdyż ciężko go dostać u nas.

Moja lista rankingowa:
1. Onyx Boox i62HD
2. Paperwhite
3. Nook Glow / Sony PRST2
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
alexthelion
Nowy
Nowy
Posty:16
Rejestracja:01 mar 2013, 11:32

Odp: Ranking ebook readers

Post autor: alexthelion » 25 lip 2013, 22:57

Nie wiem, czy w rankingu należy rozróżniać modele z podświetlaniem lub bez. A jak już to robicie/my, to powinny być dwie kategorie: czytniki z podświetlaniem oraz ranking czytników bez podświetlania. Taki ranking byłby uczciwy wg. mnie.
Wynajem mieszkań bez pośredników. Wypromuj swoją stronę u nas - katalog stron zaprasza.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Ranking ebook readers

Post autor: kokonut » 28 sie 2013, 14:30

A po co rozdzielać? Czytnik to czytnik. Podświetlanie jest tak samo dodatkiem do całości jak np. TTS.

Przedstawiam moje zestawienie:
1. Onyx Boox i62 / mimo, że czasem się wiesza
2. Kindle Paperwhite / mimo, że nie ma slotu kart pamięci i nie ma TTS itp.
3. Sony PRST2 / mimo, że nie ma podświetalania, ale jakość wykonania

to taka moja prywatna trójka
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Ranking ebook readers

Post autor: reader » 24 wrz 2014, 09:30

Chyba już przeterminował się ten ranking. Obecnie na rynku pojawiły się nowe modele więc może przydałby się nowy ranking?

Awatar użytkownika
Ruth
Nowy
Nowy
Posty:1
Rejestracja:02 mar 2015, 21:52

Odp: Ranking ebook readers

Post autor: Ruth » 02 mar 2015, 21:59

Wy testowaliście te wszystkie czytniki?
Wierzę, że tam w górze jest coś, co czuwa nad nami. Niestety, jest to rząd.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Ranking ebook readers

Post autor: kokonut » 16 mar 2015, 13:46

Ja ze swojej strony powiem, że miałem kilka czytników do tej pory. Obecnie trudno mi powiedzieć jaki był najlepszy. Każdy miał swoje wady i zalety. Jedno można powiedzieć, pomiędzy Kindle, Onyx czy Pocketbook można śmiało wybierać. Z innymi to ciężko mi powiedzieć. A... i jeszcze Nook może być.
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

ODPOWIEDZ