Czytniki e-book'ów z Chin?

Tutaj możecie podyskutować o wyborze swojego e-czytnika. Jaką firmę wybrać, jaka technologia będzie dla Ciebie najlepsza E-ink czy TFT. W dziale tym dyskutujemy tylko ogólnie e-ink czy TFT. W działach o E-Papierze lub TFT są wątki już do konkretnych technologi.

Moderator:Global Moderator

Major
Nowy
Nowy
Posty:15
Rejestracja:17 lut 2013, 11:33
Czytniki e-book'ów z Chin?

Post autor: Major » 27 lut 2013, 22:42

Kupował już ktoś z was kiedyś jakiś czytnik e-book'ów importowany z Chin? Macie jakieś doświadczenie z nimi związane? Na co uważać?

Tutaj macie przykładowy czytnik: http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 59125.html

Co o nim myślicie? Kosztuje 53 dolary czyli jakieś 168zł.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Czytniki e-book'ów z Chin?

Post autor: kokonut » 28 lut 2013, 08:13

Ja kupowałem z Chin - dokładnie z Hong Kongu. Za pierwszym razem miałem obawy co do takiego zamówienia i kupiłem jakieś drobne rzeczy, tak żeby sprawdzić. I faktycznie - przyszedł mi towar - elegancko zapakowany i jak piszą - przesyłka gratis. Później kupowałem coraz to droższe towary i za każdym razem wszystko ładnie przychodziło. Wiadomo - czas. Przesyłki z Hong Kongu idą jakieś 2 tygodnie, ale mimo to warto. Polecam - choć osobiście w tym sklepie nie kupowałem - to wydaje się być ok. Więc jeżeli czas was nie nagli - to spokojnie możecie tam zamawiać.

Ci wszyscy sprzedawcy na allegro co piszą - że wysyłka towaru nastąpi z ich fabryk w chinach - to taka ściema, że hej. Wszyscy tam kupują (tj. w Hong Kongu) i ślą do adresata w Polsce. I co najciekawsze - za parę groszy można kupić opcję - Przesyłka bez nadawcy na kopercie (czy paczki) albo nawet mogą tam umieścić dane sprzedającego z allegro. Pamiętajcie o tym kupując na Allegro od takich panów/pań.
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

hertia
Nowy
Nowy
Posty:39
Rejestracja:16 lut 2013, 14:00

Odp: Czytniki e-book'ów z Chin?

Post autor: hertia » 28 lut 2013, 12:43

Interes się kręci ktoś kupuje taniej za granicą i sprzedaje drożej w Polsce, tak jest na allegro duzo ludzi już na tym dużo zarobiło.

Awatar użytkownika
busia
Nowy
Nowy
Posty:44
Rejestracja:24 sty 2013, 10:51

Odp: Czytniki e-book'ów z Chin?

Post autor: busia » 28 lut 2013, 18:51

Tak, tylko niech informują wyraźniej, że towar wysyłany z chin. Ja kiedyś kupiłam od takiego sprzedającego i  dopiero po zatwierdzeniu aukcji w wiadomości otrzymałam informację, że towar będzie wysłany z Hong Kongu i może to potrwać nawet do miesiąca. I co? i du*a zależało mi na czasie a tu taki zonk :/ Teraz już nie kupuje od takich sprzedawców.

Jacek017
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:02 mar 2013, 02:21

Odp: Czytniki e-book'ów z Chin?

Post autor: Jacek017 » 02 mar 2013, 02:28

Drożej nie koniecznie oznacza lepiej, jednak ja miałem styczność z e-book'ami pochodzącymi z Chin i nie polecam zakupu tego sprzętu. Głównie ze względu na jakość wykonania.

Misiolek
Nowy
Nowy
Posty:30
Rejestracja:19 lut 2013, 08:59

Odp: Czytniki e-book'ów z Chin?

Post autor: Misiolek » 02 mar 2013, 12:11

Skoro jest tani i sprowadzany z Chin największego państwa które produkuje podróbki wszystkiego to nie spodziewaj czegoś dobrego może cie ten czytnik albo zaskoczyć albo rozczarować.

Major
Nowy
Nowy
Posty:15
Rejestracja:17 lut 2013, 11:33

Odp: Czytniki e-book'ów z Chin?

Post autor: Major » 02 mar 2013, 23:02

Prawie każda rzecz elektroniczna na świecie ma jakąś część wyprodukowaną w Chinach bo tam koszty produkcji są dużo niższe.

Mnie raczej chodziło gdy pisałem ten temat o jakość takich czytników, a nie o czas ich dostawy.

Awatar użytkownika
007
Nowy
Nowy
Posty:47
Rejestracja:25 sty 2013, 13:33

Odp: Czytniki e-book'ów z Chin?

Post autor: 007 » 05 mar 2013, 12:48

Major - to zależy od wielu czynników - nie można no Twoje pytanie odpowiedzieć stanowcze tak lub nie. Wspomniałeś, że każda rzecz produkowana jest w Chinach, więc i komponenty do tych oraz wielu firmowych urządzeń podejrzewam, że są z tej samej linii produkcyjnej. Trudno powiedzieć więc czy jakość ich jest taka a taka. Może się zdarzyć, że taki czytnik będzie Ci dłużej służył niż inne firmowe. Jedynie do czego można by było się przyczepić - to na pewno obudowa nie będzie tak dobrze dopracowana jak w firmowych urządzeniach. To tyle co ja miałbym w tej sprawie do powiedzenia ;)

szymi
Nowy
Nowy
Posty:9
Rejestracja:03 kwie 2013, 15:06

Odp: Czytniki e-book'ów z Chin?

Post autor: szymi » 03 kwie 2013, 15:14

Zawsze przy takim zakupie ryzykujesz. Tutaj cena jednak nie jest zbyt wysoka a więc i ewentualne straty nie będą tak dotkliwe. Zawsze jeżeli Ci się nie spodoba możesz sprzedać na allegro.

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Czytniki e-book'ów z Chin?

Post autor: reader » 05 kwie 2013, 08:59

Ale pamiętajcie o tym, że nie kupisz tam czytnika na e-ink'u. Ja takich tam nie widziałem (a przeglądałem różne sklepy). Jedynie co tam kupisz to czytnik (o ile można to tak nazwać) na TFT. Czyli taką uboższą wersję tableta. Więc ostrożnie z tymi zakupami.

ODPOWIEDZ