Strona 1 z 1

Przydatne programy dla Kindle.

: 24 lip 2013, 09:43
autor: kokonut
Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem czytnika Kindle (lub też zamierzasz nabyć ten czytnik), na pewno przydadzą Ci się programy udostępniane przez przez Amazon:
1. KindleGen. Bardzo przydatny programik. Pozwala na konwersję plików HTML, OPF, ePub na format MOBI (AZW). Program jest aplikacją konsolową - nie ma graficznego interfejsu użytkownika, mimo to z programu bardzo łatwo skorzystać. Wystarczy, że przeciągniesz ikonkę książki jaką chcesz skonwertować na ikonę programu KindleGen i w tej samej lokalizacji utworzony zostanie odpowiednik HTML, OPF lub ePub w formacie Kindle (MOBI).
2. Kindle Previewer - fajny program, dzięki któremu możesz sprawdzić czy książka wyświetlana jest prawidłowo np. odstępy między liniami, układ czy rozmiary czcionek.
3. Kindle for PC/Mac. Dzięki temu programowi nie musisz być posiadaczem urządzenia Kindle. Na komputerze będziesz mógł poczytać książki w formacie MOBI.

Wszystkie te programy możecie ściągnąć ze sklepu Amazon: https://kdp.amazon.com/self-publishing/ ... A2TQYMZ5J6

Odp: Przydatne programy dla Kindle.

: 24 lip 2013, 12:28
autor: gal_anonim
Testowałeś te programy? Szczególnie interesuje mnie KindleGen - czy dobrze radzi sobie z konwersją na AZW?

Odp: Przydatne programy dla Kindle.

: 29 lip 2013, 17:05
autor: kokonut
Tak - jak do tej pory nie miałem problemów z KindleGen. Chociaż dużo książek nie przerobiłem, to te książki na których mi zależało bez problemu KindleGen poradził sobie. Krótko - polecam :D

Odp: Przydatne programy dla Kindle.

: 29 sie 2013, 13:04
autor: LeBron James
Wielkie dzięki za polecenie tych programów, na pewno z któregoś skorzystam, używając swojego czytnika.