Calibre - Potężny konwerter

Tutaj prezentujemy przydatne programy, dzięki którym nasz czytnik będzie w stanie otworzyć ebook'a.

Moderator:Global Moderator

bookworm
Nowy
Nowy
Posty:24
Rejestracja:24 sty 2013, 07:30
Calibre - Potężny konwerter

Post autor: bookworm » 24 sty 2013, 07:34

Witam,

Jeżeli macie problem z książkami (jak wam nie czyta wasz reader), to ściągnijcie to narzędzie. Calibre to całkowicie darmowy program.

Link: calibre-ebook.com

myślę, że wam się przyda ten program.

pozdrawiam

alquak
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:23 sty 2013, 12:59

Odp: Calibre - Potężny konwerter

Post autor: alquak » 24 sty 2013, 11:26

Pobrałam i faktycznie. Dużo opcji konwersji. Polecam

SoGood
Nowy
Nowy
Posty:1
Rejestracja:26 sty 2013, 20:44

Odp: Calibre - Potężny konwerter

Post autor: SoGood » 26 sty 2013, 20:47

Tak! To jest to czego szukałem! Naprawdę dzięki wielkie za wstawienie tutaj linku! Zawsze gdy ktoś podawał mi nazwę tego konwertera, ja zapominałem...

Również serdecznie polecam! Konwerter jest bardzo zaawansowany pod względem ilości formatów, oraz dość łatwy w obsłudze!

Kaśka
Nowy
Nowy
Posty:26
Rejestracja:28 sty 2013, 19:50

Odp: Calibre - Potężny konwerter

Post autor: Kaśka » 29 sty 2013, 16:45

[quote="bookworm"]
Witam,

Jeżeli macie problem z książkami (jak wam nie czyta wasz reader), to ściągnijcie to narzędzie. Calibre to całkowicie darmowy program.

Link: calibre-ebook.com

myślę, że wam się przyda ten program.

pozdrawiam
[/quote]


Kolega miał ten sam problem. Poleciłem mu ten program i teraz wszystko gra. Dzięki wielkie za link do programu.:)

fafik12
Nowy
Nowy
Posty:8
Rejestracja:29 sty 2013, 19:31

Odp: Calibre - Potężny konwerter

Post autor: fafik12 » 30 sty 2013, 14:20

Dzięki wielkie. Jak  zakupię wreszcie swojego ebooka to z pewnością nie raz skorzystam z owego programu. Bardzo przydatny program.  Gdy czytałem o ebookach na internecie, natrafiłem na owy program, ale jakoś wypadła mi jego nazwa z głowy.

crc
Nowy
Nowy
Posty:19
Rejestracja:06 kwie 2013, 16:39

Odp: Calibre - Potężny konwerter

Post autor: crc » 07 kwie 2013, 19:52

Chyba podstawa  dla każdego kogo nie stać na oryginalne e-booki. Sam korzystam i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Czasami są drobne błędy w konwersji ale wszystko da się odpowiednio ustawić aby zniwelować błąd. program jest bardzo intuicyjny i już po kilku "razach" każdy się połapie.

Awatar użytkownika
busia
Nowy
Nowy
Posty:44
Rejestracja:24 sty 2013, 10:51

Odp: Calibre - Potężny konwerter

Post autor: busia » 06 cze 2013, 13:17

Tak chwalicie to narzędzie, to może napiszecie mi jak przekonwertować zwykłego pdf do formatu np. mobi. Jak ja konwertuje przy pomocy tego narzędzia - to jeszcze ani raz mi nie poszło. Tzn. poszło, ale efekty mizerne. Nie da się tego czytać. Może wy macie jakiś sposób - bo ja już cierpliwości to tego Calibre nie mam.

piotrmichal
Nowy
Nowy
Posty:20
Rejestracja:19 cze 2013, 15:03

Odp: Calibre - Potężny konwerter

Post autor: piotrmichal » 20 cze 2013, 15:31

Także słyszałem o błędach w konwersji. Podobno trudno czyta się niektóre formaty po konwersji tym programem. Jest może jakaś alternatywa dla tego softu?

karolina021
Nowy
Nowy
Posty:1
Rejestracja:11 wrz 2013, 15:22

Odp: Calibre - Potężny konwerter

Post autor: karolina021 » 11 wrz 2013, 15:23

Cześć mam problem z e-bookiem. Robiłam go w programie Sigil w formacie e-pub, później za pomocą calibre przekonwertowałam na MOBI. Wszystko wydaje się być ok - na podglądzie programu calibre wygląda dobrze, wszystko wyświetla się tak jak powinno, jednak, gdy prześlę ebooka na Kindla otwiera się on na 95% tekstu, nie na okładce ani spisie treści. Domyślam się, że chodzi o coś z kodem XPath ( a może nie?) jednak nie wiem co konkretnie zrobić, by na kindle e-book otwierał się tak jak powinien. Mam nadzieję, że ktoś pomoże :) Pozdrawiam,

reader
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:85
Rejestracja:23 sty 2013, 21:38

Odp: Calibre - Potężny konwerter

Post autor: reader » 11 wrz 2013, 19:32

Spróbuj zrobić tak jak w tym wątku index.php?topic=537.0
Nie trzeba uruchamiać Calibre -> KindleGen od Amazon dobrze radzi sobie z Epub'ami.

Okazzi
Nowy
Nowy
Posty:13
Rejestracja:02 paź 2013, 20:25

Odp: Calibre - Potężny konwerter

Post autor: Okazzi » 07 paź 2013, 20:04

Też miałem pewne problemy z tym programem (przynajmniej z początku to była masakra), efekty nie są powalające, ale w niektórych sytuacjach okazał się bardzo przydatny. Polecam ;)

ODPOWIEDZ