Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Tutaj możecie wymieniać się książkami / sprzedaż-kupno itp. W dziale tym możecie również umieszczać linki do serwisów internetowych z których można pobrać książki.

Moderator:Global Moderator

Misiolek
Nowy
Nowy
Posty:30
Rejestracja:19 lut 2013, 08:59
Odp: Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Post autor: Misiolek » 28 lut 2013, 15:49

wiki-cytaty fragmenty niektórych książek no i piractwo to peb.pl podobna strona co chomikuj tylko przez rapidshar 

Awatar użytkownika
007
Nowy
Nowy
Posty:47
Rejestracja:25 sty 2013, 13:33

Odp: Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Post autor: 007 » 13 mar 2013, 13:15

Przecież chomikuj.pl to nie jest rapidshare i w ogóle nie ma z tymi serwerami nic wspólnego. Chcecie piracić - to jeszcze zapomnieliście o najlepszym - o torrentach. W większości znajdziecie anglojęzyczne - jednak mimo to, to najlepsza biblioteka wg. mnie :D

magik
Nowy
Nowy
Posty:9
Rejestracja:02 kwie 2013, 11:09

Odp: Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Post autor: magik » 05 kwie 2013, 19:40

Internet oferuje cała masę ebooków niestety większość z nielegalnych źródeł.
Oczywiście najpopularniejsze to:
*chomikuj.pl
*za-friko.pl
*exsite.pl

sonko
Nowy
Nowy
Posty:14
Rejestracja:24 sty 2013, 12:37

Odp: Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Post autor: sonko » 18 kwie 2013, 10:13

Jak będziemy dalej promować pirackie treści - to  w życiu nic nie będzie tańsze. Przecież tacy wydawcy, przy wydaniu książki biorą pod uwagę kradzież (piractwo) i kalkulują to w koszty wydania. Stąd wydaje mi się że tak drogie są ebooki.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Post autor: kokonut » 23 kwie 2013, 12:00

Ej tam, Sonko, nie opowiadaj ;) Tak troszkę piracić to nie grzech :D
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

hertia
Nowy
Nowy
Posty:39
Rejestracja:16 lut 2013, 14:00

Odp: Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Post autor: hertia » 08 lip 2013, 05:29

www.legim.com jest innowacyjną firmą technologiczną, której misją jest dostarczanie najlepszych rozwiązań na rynku ebooków. Poprzez wprowadzanie najnowszych rozwiązań technologicznych spółka pragnie wpływać na poprawę dostępności do książek, a także umożliwić ich czytanie w sposób wygodny i intuicyjny.
Legimi to pierwsza księgarnia, która udostępniła usługę czytania ebooków w abonamencie dla posiadaczy iPada i iPhone’a. Jednocześnie prowadzi sprzedaż tysięcy tytułów w tradycyjnym modelu dla posiadaczy czytników (w tym Kindle), PC, a także smartfonów i tabletów.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Post autor: kokonut » 08 lip 2013, 14:51

Wygląda nieźle. Jeżeli faktycznie kwota jaką tam podają będzie na stałe, a nie tylko w promocji przez xx-czasu, to świetny pomysł. Szczególnie, że mają w ofercie bardzo ciekawe pozycje. Będę śledził poczynania firmy. Bardzo dobra inicjatywa!
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

sonko
Nowy
Nowy
Posty:14
Rejestracja:24 sty 2013, 12:37

Odp: Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Post autor: sonko » 15 lip 2013, 07:46

Tutaj możecie ściągnąć kilkaset publikacji ebook za darmo:
http://woblink.com/darmowe-ebooki

reset
Nowy
Nowy
Posty:13
Rejestracja:30 lip 2013, 09:56

Odp: Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Post autor: reset » 29 sie 2013, 12:39

Kurde wszędzie gdzie można ściągnąć - to trzeba się rejestrować. Znacie jakieś strony gdzie nie ma potrzeby rejestracji?

Awatar użytkownika
tbomb
Nowy
Nowy
Posty:26
Rejestracja:24 sty 2013, 20:44

Odp: Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Post autor: tbomb » 30 sie 2013, 13:31

Większość serwisów udostępnia - powiela - to co jest na wolnelektury.pl. Inne, które udostępniają, to raczej niszowe książki, których (w wielu wypadkach) nie można nabyć w wersji papierowej. Stąd moja konkluzja - jedyne legalne i całkowicie bezpłatne (mówię tutaj również o braku konieczności rejestracji) jest na wolnelektury.pl. Chcesz inną książkę poczytać? Niestety (a może stety), musisz kupić :/

Takie moje spostrzeżenia :/

marianna
Nowy
Nowy
Posty:11
Rejestracja:04 wrz 2013, 12:12

Odp: Gdzie można ściągnąć darmowe książki do naszych czytników.

Post autor: marianna » 04 wrz 2013, 12:57

Ceny ebooków - faktycznie, czasem absurdalne - jednak nie usprawiedliwiają piractwa i irytuje mnie, kiedy ktoś próbuje w ten sposób się usprawiedliwiać. Tym bardziej, że koszty druku to 20-30% ceny książki. W wypadku ebooka pozostają najważniejsze koszty: wynagrodzenia z racji praw autorskich, dystrybucja, marketing.
Ceny będą mogły zmaleć, kiedy rynek trochę okrzepnie, bo teraz wciąż jest u nas jeszcze młody i dzieje się ogólna wolna amerykanka.

Jest kilka wydawnictw, które oferują swoje ebooki za darmo, np. Pies Łańcuchowy (czytałam te 2 ebooki, co tam są, polecam) albo Rozdzielczość Chleba (ci to trochę bardziej awangardowo). Plus wiele księgarni z ebookami ma swoje darmowe działy. Częściowo jest tam klasyka zaimportowana albo z wolnych lektur, albo z projektu pbi, więc jak się nie lubi "klasyki" (czyt. staroci), to można tam niewiele znaleźć. Trzeba trochę szperać, bo sporo księgarni na jakieś darmowe perełki poukrywane. Ja np. znalazłam legalne wersje powieści Wojciecha Bauera na koobeza darmo. Więc ogólnie warto szperać. I nie ściągać z chomika!

ODPOWIEDZ