Jakie książki polecacie?

W tym dziale dzielimy się opiniami o książkach. Takich które warto przeczytać i też takich, po które nie warto sięgać.

Moderator:Global Moderator

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03
Jakie książki polecacie?

Post autor: kokonut » 26 sty 2013, 13:41

Jak w temacie. Jakie książki polecacie do przeczytania? Co ostatnio  przeczytaliście co warto innym polecić?
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Rigbabu
Nowy
Nowy
Posty:1
Rejestracja:26 sty 2013, 20:31

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: Rigbabu » 26 sty 2013, 20:38

Dołączam się do pytania...! A co do polecenia, to serdecznie ci polecam książkę (jak i oczywiście ebooka) pod tytułem "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Jest świetna! Jeszcze nic mnie tak nie poruszyło z książek jak ten tytuł! Naprawdę polecam!

Awatar użytkownika
busia
Nowy
Nowy
Posty:44
Rejestracja:24 sty 2013, 10:51

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: busia » 27 sty 2013, 12:38

Ja ostatnio przeczytałam Władca Much, William'a Goldwing'a. Bardzo fajna książka - każdy powinien ją przeczytać. Książeczka nie długa ale z przesłaniem. Polecam.

Adik
Nowy
Nowy
Posty:14
Rejestracja:27 sty 2013, 19:44
Lokalizacja:Gdańsk

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: Adik » 27 sty 2013, 20:14

Ja ostatnio przeczytałem ''Pachnidło'' - Patricka Süskinda. Choć powieść ma już kilkanaście lat to dopiero po obejrzeniu filmu z 2006, zaciekawiłem się tą o to książką. Czyta się ją bardzo przyjemnie a przy dobrej wyobraźni można poczuć opisywane w niej zapachy. Polecam wszystkim, którzy lubią dreszczyk emocji.

Dla osób leniwych postanowiłem wkleić linki do zakupu książki w wersji e-book: http://www.ebook.pl/2992-pachnidlo.html

dżoana
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:50
Rejestracja:26 sty 2013, 14:46

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: dżoana » 28 sty 2013, 15:16

Ja polecam Zmierzch - wszystkie części. Mnie to bardzo wciągnęło. Nie mogłam się oderwać od czytania.

admin
Administrator
Administrator
Posty:133
Rejestracja:23 sty 2013, 11:24

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: admin » 28 sty 2013, 19:46

Ja dorzucę od siebie Autostopem przez Galaktykę, Douglas'a Adams'a. Jeżeli jesteście fanami sci-fi to pozycja obowiązkowa. Ekranizacja niestety nie dorasta do oryginału książkowego. Warto sięgnąć po książkę. Zabawa po pachy ;)
Świat czytników ebook Nowości ze świata urządzeń, katalog czytników oraz porównywarka.

Kaśka
Nowy
Nowy
Posty:26
Rejestracja:28 sty 2013, 19:50

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: Kaśka » 28 sty 2013, 20:04

[quote="dżoana"]
Ja polecam Zmierzch - wszystkie części. Mnie to bardzo wciągnęło. Nie mogłam się oderwać od czytania.
[/quote]

Mnie natomiast bardziej od Zmierzchu wciągnęły 'Pamiętniki Wampirów' mają bardziej rozbudowaną fabułę. W ciągu jednego miesiąca przeczytałam wszystkie części a obecnie jestem na bieżąco z serialem. Co do ekranizacji Zmierzchu, myślę że została zrobiona na siłę. Film nie odzwierciedla książki...

Filox
Nowy
Nowy
Posty:18
Rejestracja:24 sty 2013, 21:43

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: Filox » 29 sty 2013, 16:25

Zmierzch, pamiętniki... to takie... nie mam nawet słowa. Jeżeli ktoś jest fanem Władcy Pierścieni to oczywiście musi przeczytać Tolkien J.R.R. ''Hobbit Czyli Tam I Z Powrotem''. Klasyk :)

Kaśka
Nowy
Nowy
Posty:26
Rejestracja:28 sty 2013, 19:50

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: Kaśka » 29 sty 2013, 16:35

[quote="Filox"]
Zmierzch, pamiętniki... to takie... nie mam nawet słowa. Jeżeli ktoś jest fanem Władcy Pierścieni to oczywiście musi przeczytać Tolkien J.R.R. ''Hobbit Czyli Tam I Z Powrotem''. Klasyk :)
[/quote]

Każdy ma inny gust:) Co do ''Hobbit Czyli Tam i Z powrotem' czytałam to już parę lat temu i muszę przyznać, że bardzo się ją fajnie czyta. Oczywiście aby zrozumieć całą historię polecam przeczytać wszystkie części. Zaczynając od Hobbita a kończąc na ostatniej części Władcy Pierścienia.

Awatar użytkownika
busia
Nowy
Nowy
Posty:44
Rejestracja:24 sty 2013, 10:51

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: busia » 30 sty 2013, 21:02

To ja tak z moich faworytów (choć to książka dla dzieci) - Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka, A.A.Milne. Bajki swoją drogą, ale czytając książkę ze śmiechu można paść :) Naprawdę polecam wszystkim, szczególnie na tą porę roku.

Kaśka
Nowy
Nowy
Posty:26
Rejestracja:28 sty 2013, 19:50

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: Kaśka » 31 sty 2013, 15:47

[quote="busia"]
To ja tak z moich faworytów (choć to książka dla dzieci) - Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka, A.A.Milne. Bajki swoją drogą, ale czytając książkę ze śmiechu można paść :) Naprawdę polecam wszystkim, szczególnie na tą porę roku.
[/quote]

Książka jak najbardziej do polecenia dla młodych jak i starych czytelników. Mam okazję co najmniej raz dziennie czytać swojej córce i przyznam szczerze, że jest z czego się śmiać. Tak jak piszesz, odpowiednia pora na takie bajki. :)

Martynkaa
Nowy
Nowy
Posty:6
Rejestracja:30 sty 2013, 17:36

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: Martynkaa » 31 sty 2013, 16:23

Polecam książki autorstwa Paulo Coelho. Niesamowity człowiek i pisarz. Najbardziej przypadła mi do gustu książka pt. 'Alchemik'. Jak mówi zapowiedzieć: ''Alchemik otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoła wszelkim przeszkodom.'' I tak też jest w istocie. Polecam!

mount891
Nowy
Nowy
Posty:10
Rejestracja:31 sty 2013, 20:22

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: mount891 » 31 sty 2013, 20:34

Kiedyś tam czytałem sobie "ZMIERZCH" i bardzo wciągnęła mnie ta książka. Łatwo i szybko się ją czyta, na nudne wieczory w sam raz :) a coś z fantasy może polecicie mi? :)

Adik
Nowy
Nowy
Posty:14
Rejestracja:27 sty 2013, 19:44
Lokalizacja:Gdańsk

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: Adik » 31 sty 2013, 21:31

[quote="mount891"]
Kiedyś tam czytałem sobie "ZMIERZCH" i bardzo wciągnęła mnie ta książka. Łatwo i szybko się ją czyta, na nudne wieczory w sam raz :) a coś z fantasy może polecicie mi? :)
[/quote]


Powiadasz, że coś z fantasy? To może całą trylogię 'Władcy Pierścienia'' zaczynając od 'Hobbit, czyli tam i z powrotem'. Tak jak Kaśka wcześniej napisała. To najlepszy wybór jeżeli chodzi o rodzaj fantasy. Chyba, że już czytałeś ?:)

gal_anonim
Nowy
Nowy
Posty:33
Rejestracja:29 sty 2013, 00:06

Odp: Jakie książki polecacie?

Post autor: gal_anonim » 05 lut 2013, 21:06

Może z innej beczki. Terry'ego Pratchetta - Świat Dysku. Fantastyka z delikatnym humorem ;)

ODPOWIEDZ