Książki o tematyce wampirów

W tym dziale dzielimy się opiniami o książkach. Takich które warto przeczytać i też takich, po które nie warto sięgać.

Moderator:Global Moderator

dss199
Nowy
Nowy
Posty:35
Rejestracja:11 lut 2013, 10:57
Książki o tematyce wampirów

Post autor: dss199 » 11 lut 2013, 13:02

Lubię książki o tematyce wampirów. Mogę polecić (chyba każdemu znaną) "Sagę Zmierzch", oraz wspaniałą serię "Pamiętniki wampirów" napisaną przez L. J. Smith, składającą się z siedmiu książek. Jest też seria "Pamiętniki wampirów: Pamiętnik Stefano" składająca się z sześciu części, ale to już mniej ciekawe i naciągane. Możecie polecić jeszcze jakieś ciekawe tytuły o tej tematyce :)

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: kokonut » 11 lut 2013, 13:11

Coś z gatunku mrocznego a zarazem troszkę strasznego.

Twierdza - Paul Wilson.
Wcisnął głowę i ramiona w wąski, kamienny korytach opadający lekko w dół. I wtedy zdał sobie sprawę, że nie jest już sam. Coś mrocznego i zimnego jak komora, w której się znalazł, czaiło się obok, rozbudzone i głodne. Nie mógł opanować drżenia. Groza przeorała mu wnętrzności. Próbował się cofnąć, przecisnąć z powrotem, lecz utknął. Ściany korytarza trzymały go mocno w ciemności tak absolutnej, że nie rozróżniał nawet góry i dołu. Ogarnęły go mrok i lęk – połączenie, grożące szaleństwem. Wtargnął w niego chłód, kiedy w agonii przerażenia podniósł głos do krzyku, pełnego rozpaczy i grozy. Nagle dźwięk zamarł w przerażającym bulgocie. Nadeszła groza..
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Patrycja
Nowy
Nowy
Posty:17
Rejestracja:04 lut 2013, 11:41

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: Patrycja » 12 lut 2013, 17:32

Jak horrory i wampiry to nie ma jak S. King - dla mnie autor niedościgniony w tym gatunku

hertia
Nowy
Nowy
Posty:39
Rejestracja:16 lut 2013, 14:00

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: hertia » 22 lut 2013, 18:29

Zbytnio nie lubię tych książek(oraz filmów) wszystko jest na siłę pod kasę ale przytoczę taki cytat  :
w latach 80 mieli muzykę
w latach 90 narkotyki
a teraz mamy Wampiry;/

Misiolek
Nowy
Nowy
Posty:30
Rejestracja:19 lut 2013, 08:59

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: Misiolek » 23 lut 2013, 11:43

Niektóre dobrze się czyta ale jak człowiek obejrzy parę filmów opartych na wampirach zanim zasiądzie do książki to może wyrobić sobie na ich temat nie pochlebną opinie  :P

hertia
Nowy
Nowy
Posty:39
Rejestracja:16 lut 2013, 14:00

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: hertia » 28 lut 2013, 12:51

Skoro ekranizacja dostaję ileś malin to raczej nie jest to dobra recenzja dla filmu. A książka raczej poczeka długo zanim zasiądą za coś co ma na okładce wybielone kły.

Beata90
Nowy
Nowy
Posty:3
Rejestracja:28 lut 2013, 20:28

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: Beata90 » 28 lut 2013, 20:41

Jeżeli by ktoś był zainteresowany to podobnie jak autorka wątku polecam "Saga. Zmierzch". Sama czytałam i bardzo mi się podobało. Akcja jest fascynująca i wciąga na długie godziny.

dss199
Nowy
Nowy
Posty:35
Rejestracja:11 lut 2013, 10:57

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: dss199 » 07 mar 2013, 19:34

Nie autorka tylko autor jak już :P "Saga Zmierzch" świetną sagą, a możecie polecić jakieś świetne tytuły S. Kinga?

szymi
Nowy
Nowy
Posty:9
Rejestracja:03 kwie 2013, 15:06

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: szymi » 04 kwie 2013, 20:36

Ja czytając zmierzch nic nie odczuwałem. Jakaś płytka ta książka. W ogólnie mnie nie wciągnęła a wręcz odepchnęła. Nie mogę w niej znaleźć żadnych pozytywów (być może dlatego, że nie przeczytałem do końca). Kinga ale o tematyce wampirów tak?

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: kokonut » 05 kwie 2013, 07:59

Widzisz Szymi - nie każdy lubi taką tematykę (no, może nie tematykę, ale w istocie autora). Problem wydaje mi się polega na bardzo dużym skomercializowaniu autorki i jej Zmierzchu. Nie czarujmy się. Kto najpierw przeczytał książkę? 10% - 20% ludzi? Więc teraz jest problem z oceną tejże książki. Ja sam nie czytałem (i nie zamierzam) tej książki czytać - za bardzo było to wszystko nakręcane przez producentów filmów itd. itp. Ciężko teraz komukolwiek oceniać książkę.

A tak swoją drogą - ciekawe jak teraz będzie z The Host (Intruzem)? ;)
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

crc
Nowy
Nowy
Posty:19
Rejestracja:06 kwie 2013, 16:39

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: crc » 06 kwie 2013, 16:53

Właśnie takie uprzedzenia są najgorsze. Po za tym filmy wcale nie zachęcają do czytania książek, jak by się mogło wydawać. Po obejrzeniu filmu książka traci na wartości i w twoja wyobraźnia jest ograniczona. Ja polecam Ci  "Dracula" Brama Stokera.

piotrmichal
Nowy
Nowy
Posty:20
Rejestracja:19 cze 2013, 15:03

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: piotrmichal » 21 cze 2013, 13:37

Saga Zmierzch jako książka wcale nie jest nudna. Dużo osób teraz 'hejtuje' te książki przez ich ekranizacje, oraz uwielbienie ich przez nastolatki.Ja polecam Cykl Domu nocy, może nie zbyt przypomina wyżej wymienione tytuły, ale posiada motyw wampirów.

Awatar użytkownika
Mortadela
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:20 sie 2018, 17:46
Lokalizacja:Gdańsk

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: Mortadela » 20 sie 2018, 17:50

W Wiedźminie jest najlepszy wampirzy wątek jaki czytalam :D
Remember, remember.

Awatar użytkownika
Falllafel
Nowy
Nowy
Posty:2
Rejestracja:23 sie 2018, 12:59
Lokalizacja:Olsztyn
Kontakt:

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: Falllafel » 23 sie 2018, 13:11

[quote="Mortadela"]
W Wiedźminie jest najlepszy wampirzy wątek jaki czytalam :D
[/quote]
Potwierdzam, bardo fajnie opisane :D
(:

ballerina89
Nowy
Nowy
Posty:6
Rejestracja:09 lis 2018, 10:13

Odp: Książki o tematyce wampirów

Post autor: ballerina89 » 09 lis 2018, 10:21

Przecież "Zmierzch" i "Pamiętniki Wampirów" to nawet nie są książki o wampirach, tylko ja jakiś współczesnych wampiro-podobnych wytworach. Dracula sie w grobie przerwaca jak to czyta  :-\
Drogeryjne kremy przeciwzmarszczkowe nie działają? Sprawdź jakie kremy wybierać! http://www.alinarose.pl/2015/10/od-kied ... -i-co.html

ODPOWIEDZ