Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Tutaj możecie dyskutować o czytnikach z ekranami TFT.

Moderator:Global Moderator

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03
Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: kokonut » 24 sty 2013, 18:08

Czy da się czytać więcej niż np. 1 godzina na takich czytnikach? Nie wyobrażam sobie dłuższego przesiadywania  i czytania na takim czytniku.
Miał ktoś do czynienia z takimi czytnikami?
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Filox
Nowy
Nowy
Posty:18
Rejestracja:24 sty 2013, 21:43

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: Filox » 24 sty 2013, 21:48

Dlaczego ma się nie dać ? Ale kto to wytrzyma.. kiedyś posiadałem swego rodzaju czytnik w domu. Na szczęście był to mój pierszy i ostatnio czytnk oparty na technologi TFT, kupiłem go ponieważ wtedy nic sie nie znałem. Po 2h oczy tak bolały, że nie dało się dłużej czytać. Czytnik był strasznie prądożerny, musiałem non stop ładować. Jak już masz kupić czytnik to tylko e-link.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: kokonut » 24 sty 2013, 22:03

Trzeba się zgodzić, że bateria krótko wytrzymuje w takich czytnikach. Po części to wynika z tego ekranu - ale też, takie urządzania mają dużo lepsze parametry np. procesor który też trochę energii potrzebuje. Na tych czytnikach jeszcze słucha się muzyki no i czasami zagra w jakąś grę ;)
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Filox
Nowy
Nowy
Posty:18
Rejestracja:24 sty 2013, 21:43

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: Filox » 26 sty 2013, 13:12

Ale prawa jest taka, że wiele laików nie zna sie na czytnikach i kupuje w ciemno.. a przeważnie jest to taki bubel. A później jest tylko narzekanie i płacze.  Jak piałem, sam zaczynałem na TFT i ciesze się, że szybko go zmieniłem.

Knajcik
Nowy
Nowy
Posty:1
Rejestracja:26 sty 2013, 20:49

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: Knajcik » 26 sty 2013, 20:53

Fakt, przed zakupem warto zapoznać się z opiniami na temat czytników czy technologii. Jednak co do bólu oczu, to wszystko moim zdaniem zależy od przyzwyczajenia... To jest tak jak z okularami, na początek oczy zaczną boleć, jednak z czasem się przyzwyczają i pozwolą na dłuższe czytanie, póki oczywiscie bateria nie siądzie ^^!

Filox
Nowy
Nowy
Posty:18
Rejestracja:24 sty 2013, 21:43

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: Filox » 27 sty 2013, 22:06

Co do baterii to fakt. Oszem, idzie się przyzwyczaić, lecz jak by dać komuś kto ma małą styczną z e-bookami do reki TFT oraz e -link to od razu zauważy różnice.  Smutne jest to, że mało kto przed zakupem sprawdza opinie, tylko bierze tańsze wersje.

dżoana
Odwiedzający
Odwiedzający
Posty:50
Rejestracja:26 sty 2013, 14:46

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: dżoana » 28 sty 2013, 15:19

Zdecydowanie nie polecam. Mi również bateria działała na nerwy bo musiałam ciągle ładować. Pierwszy i ostatni raz.

Kaśka
Nowy
Nowy
Posty:26
Rejestracja:28 sty 2013, 19:50

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: Kaśka » 28 sty 2013, 20:20

Niestety tacy są laicy. Kupują tanio bo myślą, że droższy niczym się nie różni. Dlatego dobra rada dla początkujących; lepiej nazbierać trochę więcej pieniędzy i kupić dobry czytnik niż wydać mniej a się rozczarować!

fafik12
Nowy
Nowy
Posty:8
Rejestracja:29 sty 2013, 19:31

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: fafik12 » 29 sty 2013, 19:47

@Kaśka

Sam przymierzam się do kupna czytnika wiem, że nie może być TFT tylko e-link, może polecisz jakiś model ? Napisałem temat na forum, jak możesz to przeglądnij i doradź coś. Bo sam znam tylko te najpowszechniejsze firmy np. Kindle, Sony.

Kaśka
Nowy
Nowy
Posty:26
Rejestracja:28 sty 2013, 19:50

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: Kaśka » 29 sty 2013, 21:12

[quote="fafik12"]
@Kaśka

Sam przymierzam się do kupna czytnika wiem, że nie może być TFT tylko e-link, może polecisz jakiś model ? Napisałem temat na forum, jak możesz to przeglądnij i doradź coś. Bo sam znam tylko te najpowszechniejsze firmy np. Kindle, Sony.
[/quote]

Jak tylko znajdę chwilę czasu jutro po południu to może Ci coś fajnego doradzę. Obecnie nie mam głowy do doradzania komuś zakupu tak na poważnie. :)

Awatar użytkownika
Marcin01
Nowy
Nowy
Posty:32
Rejestracja:17 lut 2013, 08:07

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: Marcin01 » 27 lut 2013, 19:48

Na czytnikach TFT raczej to są tablety ktore udają czytniki tak jak teraz z win8 lapoty udające tablety, tablety udające laptopy itp Bateria mocno trzyma na czytnikach e-link bo zuzywa energie glownie wtedy gdy przewracamy strone e-booka wec pare tysiecy godzin chyba wytrzyma

Misiolek
Nowy
Nowy
Posty:30
Rejestracja:19 lut 2013, 08:59

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: Misiolek » 02 mar 2013, 12:16

Na pewno da się na nich czytać to czytniki z wieloma dodatkowymi funkcjami podobne do tabletów.
Mają kilka wad głównie bateria szybko się wyczerpuje i są dość powolne(słabe procesory).

vpeersz
Nowy
Nowy
Posty:10
Rejestracja:02 kwie 2013, 16:35

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: vpeersz » 04 kwie 2013, 20:43

Ze swojej strony nie polecam takich czytników. Albo czytnik albo tablet trzeba się zdecydować. Jeżeli chcesz tablet to kup po prostu jakiś porządny pełnoprawny sprzęt. Jeżeli zaś chcesz dobry czytnik to osobiście polecam Ci kindla.

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: kokonut » 05 kwie 2013, 07:54

Heh - odnośnie tabletów. To też teraz dopiero zauważyłem, bo dopiero teraz miałem porównanie dwóch tzn z górnej półki i z dolnej półki. Matryca  tego z górnej półki ładnie świeci, kolory intensywne - super. A ten drugi - tańszy - to jakaś masakra, ciemno jak w d..., kolory jakby papier kolorowy leżał na słońcu przez długi czas (czyt. wypłowiałe). No to już w ogóle odpada! Więc jak tu czytać? Pytam się? Nie da sie! Jak dla mnie - już wyrażałem wiele razy swoje zdanie na ten temat, a teraz już potwierdziłem sam sobie ;) - nie będę czytał na tablecie (szczególnie z tych tańszych)! Pozdrawiam
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

crc
Nowy
Nowy
Posty:19
Rejestracja:06 kwie 2013, 16:39

Odp: Czy wogóle da się czytać na takich czytnikach?

Post autor: crc » 06 kwie 2013, 16:55

Ja zawsze trzymałem się jak najdalej od wszystkich ekranów które psują, męczą wzrok. Technologia paperwhite to najlepsze co może być. Czytasz jak książke i nie ma mowy o zmęczonym wzroku. Ciemno? Nie ma sprawy kupujesz specjalną lampkę za 30 zł i po sprawie :)

ODPOWIEDZ