Vizplex vs Pearl vs Carta

Ogólnie o technologi E-ink. Co to jest E-ink, Vizplex, Pearl, oraz odmiany O-Paper, SiPix. Dyskusja na temat elektronicznego papieru. Wady, zalety, opinie.

Moderator:Global Moderator

gonzo
Nowy
Nowy
Posty:12
Rejestracja:09 wrz 2013, 17:15
Vizplex vs Pearl vs Carta

Post autor: gonzo » 22 sty 2014, 09:57

Powiedzcie mi, czym te trzy rodzaje ekranów eink się różnią. Wiem, że Vizplex wyświetla obraz w max 8 szarościach a Pearl 16. Tak naprawdę do czytania wystarczy (tak mi się wydaje) jak ekran wyświetli obraz w czerni i bieli? Jak to jest z tymi matrycami?

Awatar użytkownika
kokonut
Bywalcy
Bywalcy
Posty:154
Rejestracja:23 sty 2013, 20:03

Odp: Vizplex vs Pearl vs Carta

Post autor: kokonut » 26 sty 2014, 13:20

Vizplex to jest ogólna nazwa serii wyświetlaczy e-ink. Pearl, Carta to są odmiany Vizplex.
Pierwsza generacja wyświetlaczy - jak napisałeś - wyświetlała 8 szarości. Późniejsze Pearl i Carta wyświetlają już po 16 odcieni szarości. To nie wszystko. Pearl wyświetla obraz o lepszy kontraście niż ekrany pierwszej generacji oraz produkowane są w kilku odmianach rozdzielczości, dotykowe i z podświetlaniem. Carta jest ulepszoną wersją Pearl'a - obraz jeszcze bardziej kontrastowy. Obecnie stosowane są ekrany oparte na technologii Pearl i Carta.
Dobry synonim nigdy nie jest zły - Słownik synonimów, a stare gry to gry :D

Awatar użytkownika
007
Nowy
Nowy
Posty:47
Rejestracja:25 sty 2013, 13:33

Odp: Vizplex vs Pearl vs Carta

Post autor: 007 » 16 wrz 2014, 12:47

Ja proponuje zapoznać się z treścią lektury na Wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/E_Ink, w języku angielskim, bo polskie opracowania są bardzo ubogie. Temat myślę, że po lekturze artykułu, już nie powróci.

ODPOWIEDZ