×


Prime HD

 2     0     0

Porównaj z innymi modelami

Specyfikacja techniczna

Przekątna ekranu:
6''
Rozdzielczość:
1448x1072
Technologia:
E-ink Carta
Ekran dotykowy:
Ekran podświetlany:
 
Wymiary:
159 x 114 x 9 mm (Wysokość x Szerokość x Głębokość)
Waga:
165 gramy
Pamięć wewnętrzna:
8GB Flash
Łączność:
wifi b/g/n, Bluetooth
Bateria:
2000 mAh Polymer Li-ION

Obsługiwane formaty:
EPUB, PDF, MOBI, TXT, FB2, HTML, RTF, CHM

Dodatkowe informacje:
System operacyjny Android 4.2.2, technologia Rapid Refresh, możliwość instalowania aplikacji, możliwość podłączenia głośników przez Bluetooth, przeglądarka internetowa

INKBOOK PRIME HD

inkBook Prime HD

W czytniku inkBook Prime HD, producent zastosował nowoczesny dotykowy wyświetlcz E-Ink Carta o podwyższonej rozdzielczości 1448x1072 punktów. Dodatkowo ekran wyposażono w podświetlenie co znaczenie wpływa na komfort czytnia. Ponadto w czytniku znajdziemy moduł komunikacji WiFi oraz Bluetooth - dzięki któremu możemy podłączyć głośnik lub zestaw słuchawkowy.

W ostatnim czasie przeczytałam kilka zachęcających opinii o inkBOOKu Prime HD i zdecydowałam się sama sprawdzić, czy faktycznie warto go mieć. Ku mojemu zaskoczeniu wypadł niezwykle pozytywnie.

Na początku wydawało mi się, że sześciocalowy ekran nie może zagwarantować pełnego komfortu czytania. Jednak w tym przypadku poprzez zastosowanie wysokiej rozdzielczości oraz technologii e-papieru nawet po wielu godzinach oczy nie męczą się nawet w najmniejszym stopniu. Także odświeżanie stron stoi na najwyższym poziomie.

Czytanie w nocy nie było dla mnie wyzwaniem, gdyż urządzenie doświetlane są aż ośmioma diodami LED, jest też oczywiście możliwość regulacji oświetlenia. Bardzo ucieszył mnie także ogrom obsługiwanych formatów - oprócz EPUB i PDF również MOBI, TXT, RTF czy HTML. InkBOOK pozwala mi też na zmianę czcionki, rozmiaru, marginesów oraz zaznaczanie tekstu z pomocą zakładki i dodawanie osobistych adnotacji. Dopasowuję każdą publikację do własnych preferencji! Bateria działa niezawodnie, nie miałam żadnych nieprzyjemności związanych ze zbyt szybkim wyładowywaniem się w trakcie normalnego użytkowania. Bez obaw zabieram ze sobą czytnik nawet na długie podróże pociągiem czy weekendy za miastem i spędzam wolne chwile zgłębiając kolejne dzieła pisarskie.

Wiem, że moja przygoda z tym gadżetem szybko się nie zakończy. Szczerze mogę go polecić ze względu na niezawodność i stosunek jakości do ceny. Ten niewielki i niepozorny czytnik posiada wiele funkcji, sprawdza się w każdej sytuacji i gwarantuje godziny rozrywki.

Inbook Prime HD to czytnik ebooków zdecydowanie warty swojej ceny. Najbardziej atrakcyjny jest w nim duży ekran oraz sprawnie działające oprogramowanie. Nie ma tutaj miejsca na nieodczytywane formaty, na uwagę zasługuje również dość pokaźna ilość dostępnych czcionek. Dodatkowym plusem jest sprawnie działające wi-fi. Wielkość wbudowanej pamięci wewnętrznej jest wystarczająca, ale jednak nie zachwyca. Na szczęście producent daje możliwość powiększenia pamięci poprzez włożenie karty mikro SD o pojemności do 32 gb, co jest już zdecydowanie wystarczające. Czas działania baterii można uznać za zadowalający, nie jest to jednak element, który w jakikolwiek sposób wybija się na tle konkurencji, można by nawet powiedzieć, że zostaje w tyle. Czy jest to duża wada? To w głównym stopniu zależy od użytkownika, wiele osób może nie zwrócić na to uwagi ze względu na częsty dostęp do ładowarki. Natomiast dla pasjonatów długich podróży, będzie to zdecydowanie bardzo duża wada. Bardzo nierówny jest natomiast temat wyglądu urządzenia. Z jednej strony Inbook Prime HD jest wykonany bardzo ładnie i starannie. Kompaktowy wygląd oraz pokaźny wyświetlacz sprawiają, że wobec konstrukcji nie ma się żadnych zarzutów. Niestety bardzo mocno od tego stanu rzeczy odstają przyciski boczne, w tym przycisk zasilania. Mają one tendencje do niereagowania oraz działania tylko po wciśnięciu w określonym miejscu. Bywa to szczególnie irytujące w przypadku problemów z włączeniem urządzania, spowodowanych problemami z włącznikiem. Pomimo tej wady, jest to jednak urządzenie które ma przewagę zalet, szczególnie w kontekście wcale nie wygórowanej ceny.

Komantarze
iRiver,Cover Story iRiver
Cover StoryVS

iRiver,Story HD iRiver
Story HDKindle,Paperwhite 3 Kindle
Paperwhite 3VS

Tolino,Shine 2 HD Tolino
Shine 2 HDKindle,Paperwhite 5 Kindle
Paperwhite 5VS

Oyo,Thalia Oyo
Thalia