×


PER3664BC

 0     0     0

Porównaj z innymi modelami

Specyfikacja techniczna

Przekątna ekranu:
6''
Rozdzielczość:
800x600
Technologia:
E-ink Pearl
Ekran dotykowy:
Ekran podświetlany:
Wymiary:
174 x 120.6 x 8 mm (Wysokość x Szerokość x Głębokość)
Waga:
162 gramy
Pamięć wewnętrzna:
4GB Flash
Łączność:
brak
Bateria:
kilka tygodni (1400mAh)

Obsługiwane formaty:
PDF, FB2, HTML, PDB, EPUB, DOC, TXT, MOBI, RTF, PNG, JPEG, GIF, BMP

Dodatkowe informacje:
System operacyjny Linux, G-Sensor

PRESTIGIO PER3664BC

Gdzie kupić?
  

Prestigio PER3664BC

Prestigio PER3664 jest czytnikiem z segmentu tzw. "entry level". Dysponuje ekranem wykonanym w technologii e-ink pearl o przekątnej 6'' i rozdzielczości 800x600 pikseli. Czytnik wyposażono w pamięć flash 4Gb którą można bez problemu rozszerzyć poprzez karty microSD do 32Gb. Jak wspomnieliśmy, czytnik ten jest niższej klasy, próżno w nim szukać komunikacji bezprzewodowej WiFi, dotykowego ekranu czy obsługę formatów dźwiękowych. Mimo to, Prestigio obsługuje większość formatów tekstowych (txt, mobi, epub, doc, rtf, html, pdf).

Plusy: Cena, Preinstalowane eksiążki, kompaktowa obudowa;
Minusy: brak obsługi audio, dość wolne odświeżanie ekranu, brak WiFi;

Podsumowując, jest to czytnik dla ludzi zaczynających przygodę z czytaniem publikacji elektronicznych na dedykowanym urządzeniu. Przy niskich kosztach, możemy przekonać się, jak wygląda czytanie na ekranach e-ink.

Czytnik ebook Prestigio PER366BC jest to urządzenie z segmentu tzw. "entry level". Producent wyposażył swój produkt w ekran o przekątnej 6'' wykonany w technologii E-ink Pearl. Czytnik posiada 4Gb pamięci flash oraz złącze na kartę microSD. Czy czytnik PER366BC może przekonać czytelników do zakupu? Zapraszamy do lektury.

#Obudowa, jakość wykonania/#
-hline- Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Obudowa wykonana z materiału antypoślizgowego, który przyjemnie leży w dłoni. Dobrze spasowana nie trzeszczy i nie zgrzyta przy nacisku. Jak na model w tej cenie, naprawdę przyjemne zaskoczenie.
W przedniej części obudowy, producent umieścił przyciski sterujące urządzeniem. Z lewej strony ekranu znajdziemy przycisk wyłączania oraz "home" (powrót do menu głównego). Z prawej strony ekranu, przyciski przewijania stron (w trybie czytania) lub zmiana ekranu (w ustawieniach). Pod ekranem od lewej: przycisk Menu (M), joypad z przycikiem OK, przycisk opcji (Lupka) oraz przycisk Cofnij (strzałka). Co do przycisków po bokach ekranu nie mamy zastrzeżeń, tak do joypada mamy mieszane uczucia. Bardzo trudno sterować nim nawet osobom z małymi palcami.

#Użytkowanie/#
-hline- Czytnik obsługuje większość popularnych formatów tekstowych ePub, Mobi, Txt, PDF, HTML, FB2 oraz graficznych jak BMP, JPG, GIF i PNG.
W trakcie czytania książek w formatach ebook'owych (ePub itp), możemy zmienić styl czcionki oraz jej rozmiar (w publikacjach PDF możemy zmienić tylko rozmiar czcionki). Do dyspozycji mamy cztery style czcionki (Arial, Arial Black, Times New Roman oraz Verdana) oraz pięć rozmiarów (od S do XXL). Producent niestety nie przewidział możliwości zmiany odstępów między liniami oraz zmiany wielkości marginesów.
Urządzenie testowaliśmy pod kątem pracy z książkami zapisanymi w formacie ePub i PDF. Czytnik pozytywnie zaskoczył nas odczytem plików PDF. Książki dobrze się dopasowywały do ekranu, co przy tej klasie urządzeń zasługuje na pochwałę.
Dostarczone z czytnikiem książki wyświetlały się prawidłowo tzn. prawidłowo wyświetlane polskie czcionki oraz zmiana rozmiarów czcionki. Niestety, przy pracy z publikacjami ePub natrafiliśmy na kilka problemów z wyświetlaniem polskich czcionek. Być może problem zostanie (lub został) już rozwiązany z najnowszym firmware. Testowane urządzenie miało zainstalowany firmware w wersji 1.3.

per3664bc
Książka pobrana z serwisu wolnelektury.pl. Widać problem z wyświetlaniem polskich znaków.

Podczas czytania możemy w dowolnym momencie zapisać zakładkę (limit 5) i wrócić do książki później. Czytnik Prestigio wyposażony jest w g-sensor (akcelelometr), włączając go w menu (Screen Rotate Set) automatycznie obróci nam tekst. Funkcja przydatna przy czytaniu książek PDF.
Podczas pierwszego uruchomienia, zminiliśmy język na polski (domyślnie czytnik wyświetla teksty po angielsku). Jednak szybko wróciliśmy do ustawień fabrycznych tj. języka angielskiego. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt bardzo kiepskich tłumaczeń oraz tekst nachodzący na siebie (zob. zdjęcie poniżej).
per3664bc
Na zdjęciu menu w języku polskim. Widać jak nachodzą na siebie napisy

Czytnik wyposażono w wyświetlacz wykonany w technologii e-ink Pearl. Jest to na pewno jeden z powodów dla których warto zainteresować się tym urządzeniem.
per3664bc
Ekran e-ink Pearl. Litery bardzo wyraźne.

Prestigio PER3664BC, mimo zastosowania nie najnowszego już procesora, może pochwalić się zadowalającycm czasem odświeżania ekranu.

#Podsumowanie/#
-hline1- Jak napisaliśmy wcześniej, Prestigio PER3664BC, to urządzenie skierowane przede wszystkim do osób zaczynających przygodę z czytaniem publikacji elektronicznych. Nie znajdziemy w nim komunikacji WiFi, bluetooth czy obsługi audio. Mimo to czytnik wart jest polecenia ze względu na niewygórowaną cenę.

Komantarze

2018-02-15, klusek

Nie polecam. Zepsuł mi się kilka razy na gwarancji. Dobrze, że Prestigio już nie produkuje tych urządzeń. :)


2014-07-06, Grzegorz

Śmieszy mnie ocenianie e-czytnika pod kątem posiadania obsługi audio czy wi-fi. Czytnik ma służyć do czytania i nic ponadto. Dla mnie ten czytnik jest wystarczający, a jedyną jego wadą jest to, że strony się troszkę wolniej ładują. Obudowa jest bardzo dobra i trzyma się w ręku świetnie. Jak za tę cenę, to mercedes!


2014-01-21, Priest

Jakość wykonania oceniam na 4.5 / 5. Obudowa wykonania z dobrej jakości materiałów. Nic nie trzeszczy. Pamięci jest wystarczająco, nawet bez karty pamięci. Za taką cenę, trudno znaleźć coś lepszego. Na Allegro można kupić poniżej 300 PLN. :)


2013-12-27, Okla

Dla mnie jeden z lepszych czytników. Osobiście nie potrzebuję dupereli w stylu możliwości słuchania muzyki, oglądania filmów, czy też łączenia z internetem. Od tego są tablety, natomiast tu w świetnej cenie mamy e-ink. Natomiast strony ładują się natychmiastowo, kiedy czcionka jest troszkę większa, przy malutkiej rzeczywiście trzeba poczekać, ale na to też można znaleźć patent. Polecam :)


2013-09-24, edoc

Ogólnie czytnik można kupić za niecałe 300 pln. Za tyle warto kupić. Nie ma żadnych bajerów typu mp3 czy TTS'a ale ma dobry ekran a o to chodzi w czytnikach. Polecam jako pierwszy czytnik.

iRiver,Cover Story iRiver
Cover StoryVS

iRiver,Story HD iRiver
Story HDKindle,Paperwhite 3 Kindle
Paperwhite 3VS

Tolino,Shine 2 HD Tolino
Shine 2 HDKindle,Paperwhite 5 Kindle
Paperwhite 5VS

Oyo,Thalia Oyo
Thalia