Prestigio / PER3664BC

 0     0     0

Prestigio PER3664 jest czytnikiem z segmentu tzw. "entry level". Dysponuje ekranem wykonanym w technologii e-ink pearl o przekątnej 6'' i rozdzielczości 800x600 pikseli. Czytnik wyposażono w pamięć flash 4Gb którą można bez problemu rozszerzyć poprzez karty microSD do 32Gb. Jak wspomnieliśmy, czytnik ten jest niższej klasy, próżno w nim szukać komunikacji bezprzewodowej WiFi, dotykowego ekranu czy obsługę formatów dźwiękowych. Mimo to, Prestigio obsługuje większość formatów tekstowych (txt, mobi, epub, doc, rtf, html, pdf).

Plusy: Cena, Preinstalowane eksiążki, kompaktowa obudowa;
Minusy: brak obsługi audio, dość wolne odświeżanie ekranu, brak WiFi;

Podsumowując, jest to czytnik dla ludzi zaczynających przygodę z czytaniem publikacji elektronicznych na dedykowanym urządzeniu. Przy niskich kosztach, możemy przekonać się, jak wygląda czytanie na ekranach e-ink.


Ekran:
Przekątna
6''
Rozdzielczość
800x600
Technologia
E-ink Pearl
Dotykowy
Ekran podświetlany
Waga: 162 gramów
Wymiary: 174 x 120.6 x 8 mm (Wysokość x Szerokość x Głębokość)
Pamięć wbudowana: 4GB Flash
Slot kart pamięci: microSD
Obsługiwane formaty plików: Formaty tekstowe
EPUB
PDF
AZW/Kindle
AZW3/Kindle
PRC/MOBI
HTML
XHTML
TXT
RTF
FB2
DJVU
CHM
BBeB
DOC
DOCX
XLS
XLSX
PPT
PPTX

Formaty graficzne
JPEG
JPG
PNG
GIF
BMP
ICO
TIF
PSD
TIFF
GIF
CBR

Formaty audio
MP3
WAV
WMA
OGG
FLAC
AAC
eAAC
AAX
MIDI
Bateria: kilka tygodni (1400mAh)
Dodatkowe informacje: System operacyjny Linux, G-Sensor

2018-02-15, klusek

Nie polecam. Zepsuł mi się kilka razy na gwarancji. Dobrze, że Prestigio już nie produkuje tych urządzeń. :)


2014-07-06, Grzegorz

Śmieszy mnie ocenianie e-czytnika pod kątem posiadania obsługi audio czy wi-fi. Czytnik ma służyć do czytania i nic ponadto. Dla mnie ten czytnik jest wystarczający, a jedyną jego wadą jest to, że strony się troszkę wolniej ładują. Obudowa jest bardzo dobra i trzyma się w ręku świetnie. Jak za tę cenę, to mercedes!


2014-01-21, Priest

Jakość wykonania oceniam na 4.5 / 5. Obudowa wykonania z dobrej jakości materiałów. Nic nie trzeszczy. Pamięci jest wystarczająco, nawet bez karty pamięci. Za taką cenę, trudno znaleźć coś lepszego. Na Allegro można kupić poniżej 300 PLN. :)


2013-12-27, Okla

Dla mnie jeden z lepszych czytników. Osobiście nie potrzebuję dupereli w stylu możliwości słuchania muzyki, oglądania filmów, czy też łączenia z internetem. Od tego są tablety, natomiast tu w świetnej cenie mamy e-ink. Natomiast strony ładują się natychmiastowo, kiedy czcionka jest troszkę większa, przy malutkiej rzeczywiście trzeba poczekać, ale na to też można znaleźć patent. Polecam :)


2013-09-24, edoc

Ogólnie czytnik można kupić za niecałe 300 pln. Za tyle warto kupić. Nie ma żadnych bajerów typu mp3 czy TTS'a ale ma dobry ekran a o to chodzi w czytnikach. Polecam jako pierwszy czytnik.