PocketBook / Ultra

 0     0     0

Ultra, to nowy czytnik książek, który znajdzie się w ofercie firmy PocketBook za kilka miesięcy. Co wyróżnia Ultra, od innych 6'' czytników? Przede wszystkim, zainstalowanie aparatu fotograficznego o rozdzielczości 5MB z lampą błyskową. Jest to dość nietypowe połączenie, niespotykane u innych producentów. Czytnik został wyposażony w aplikację z funkcją rozpoznawania tekstu i konwertowania go na edytowalne pliki.
Na próżno szukać na obudowie (w przedniej części) przycisków – zostały one przeniesione na tył czytnika, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię ekranu na wyświetlanie tekstu.
Warto wspomnieć o tym, co najważniejsze jest w tego typu urządzeniach - ekranie. W Ultra, znajdziemy ekran podświetlany wykonany w najnowszej technologii e-ink Carta o przekątnej 6'' i rozdzielczości 1024x758 punktów.
PocketBook Ultra dostęny będzie w kolorach szmaragdowym, białym i ciemnobrązowym. Czytnik na półkach sklepów pojawi się w sierpniu 2014.

Poniżej pełna specyfikacja techniczna.


Ekran:
Przekątna
6''
Rozdzielczość
1024x758
Technologia
E-ink Carta
Dotykowy
Ekran podświetlany
 
Waga: 170 gramów
Wymiary: 162.7 x 106.7 x 7.9 mm (Wysokość x Szerokość x Głębokość)
Pamięć wbudowana: 4GB Flash
Slot kart pamięci: brak możliwości rozszerzenia pamięci
Obsługiwane formaty plików: Formaty tekstowe
EPUB
PDF
AZW/Kindle
AZW3/Kindle
PRC/MOBI
HTML
XHTML
TXT
RTF
FB2
DJVU
CHM
BBeB
DOC
DOCX
XLS
XLSX
PPT
PPTX

Formaty graficzne
JPEG
JPG
PNG
GIF
BMP
ICO
TIF
PSD
TIFF
GIF
CBR

Formaty audio
MP3
WAV
WMA
OGG
FLAC
AAC
eAAC
AAX
MIDI
Bateria: do jednego miesiąca (1500mAh)
Dodatkowe informacje: System operacyjny Linux 3.0, Słowniki, przeglądarka internetowa, odtwarzacz muzyczny, kalkulator, gry, przeglądrka zdjęć, rozpoznawanie tekstu, system syntezy mowy (TTS), gniazdo słuchawkowe, aparat fotograficzny 5MP z lampą błyskową