Onyx / C65 AfterGlow

 1     0     0

Od wczoraj (19.11.) w Polsce dostępna jest nowa seria czytników OnyxBoox. Seria o której mowa to C65. Aktualnie dostępne są dwa modele C65 AfterGlow oraz C65 Storia. Różnica między nimi to przede wszystkim podświetlanie ekranu (AfterGlow posiada FrontLight). Obydwa czytniki pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Nowością jest zastosowanie nowego ekranu, wykonanego w technologii E-ink Carta o rozdzielczości 1024x758. AfterGlow jak i Storia wspiera synteza mowy Ivona. Dużym plusem jest ilość obsługowanych formatów tekstowych, włączając DjVu.

Wspólne paramatry dla serii C65:
Szybki procesor 1Ghz, pamięć operacyjna 512Mb, pamięć flash 4Gb na publikacje ebook i inne materiały użytkownika, Ivona - synteza mowy, obsługa chmury: google drive oraz skydrive

Specyfikacja czytnika C65 AfterGlow.
Specyfikacja czytnika C65 Storia.


Poniżej specyfikacja modelu C65 AfterGlow.


Ekran:
Przekątna
6''
Rozdzielczość
1024x758
Technologia
E-ink HD
Dotykowy
Ekran podświetlany
 
Waga: 186 gramów
Wymiary: 170.2 x 117.3 x 8.7 mm (Wysokość x Szerokość x Głębokość)
Pamięć wbudowana: 4GB Flash
Slot kart pamięci: microSD do 32Gb
Obsługiwane formaty plików: Formaty tekstowe
EPUB
PDF
AZW/Kindle
AZW3/Kindle
PRC/MOBI
HTML
XHTML
TXT
RTF
FB2
DJVU
CHM
BBeB
DOC
DOCX
XLS
XLSX
PPT
PPTX

Formaty graficzne
JPEG
JPG
PNG
GIF
BMP
ICO
TIF
PSD
TIFF
GIF
CBR

Formaty audio
MP3
WAV
WMA
OGG
FLAC
AAC
eAAC
AAX
MIDI
Bateria: do kilku tygodni
Dodatkowe informacje: Podświetlany ekran, System operacyjny Android, IVONA TTS - system syntezy mowy, Integracja z serwisem eKsiążkowym booxsource.com, wyjście słuchawkowe 3.5 mm

2013-12-04, Robert S.

Mam egzemplarz Onyx Boox C65ML AfterGlow, który jest tożsamy ze "Storią", droższy o 100 zł, ale wyposażony w dodatkowe doświetlenie ekranu (ma też grafitowy kolor obudowy, w przeciwieństwie do brązowego w "storia"), pozostałe dane techniczne są takie same. Czytnik jest bardzo cienki, solidnie i atrakcyjnie wykonany. Ekran czytnika ma wyższy kontrast niż dotychczasowe ekrany Pearl, nie mówiąc już o doświetleniu, które drastycznie zwiększa wygodę czytania. System umożliwia swobodne instalowanie aplikacji androidowych (bez hacków czy rootowania), które działają sprawnie. Pamięć wewnętrzna jest mniej pojemna niż w specyfikacji. Dostępne dla użytkownika jest w sumie 2,8GB (2,3GB na książki i dane oraz 500Mb na aplikacje). Programy do czytania uwzględniają własne czcionki (TTF), dodane do katalogu "Fonts" w pamięci czytnika. O żywotności baterii jeszcze nie mogę nic konkretnego powiedzieć, gdyż mam go dopiero od tygodnia. Czytnik ma bardzo dobrą "responsywność", głęboką czerń ekranu, obsługa ebooków jest prosta i szybka. Dla chętnych (jak ja ;) ) można instalować apki androidowe i sprawdzać, jak działają na ekranie e-ink, który w tym modelu ma dwa tryby pracy: normalny (z wszystkimi szarościami) i szybki (A2) w którym można płynnie przewijać zawartość obrazu - w tym szybkim trybie jest obniżona ilość szarości, ale efekt bajerancki i czytelność bardzo dobra :)
Aby zainstalować dodatkową aplikację, trzeba ją skopiować do pamięci wewnętrznej lub na kartę i uruchomić poprzez przeglądarkę plików (opcja "Pamięć Wewnętrzna").
Dziś wykonała się automatyczna aktualizacja oprogramowania (przez sieć), która oprócz zmian na ekranie głównym czytnika przyniosła aplikację Legimi. Po zalogowaniu na moje koto w tym serwisie, zobaczyłem dostępne tam ebooki i mogę je od razu czytać ;)
Jestem czytnikiem bardzo pozytywnie zaskoczony, tzn. jego wyglądem, jakością ekranu, działaniem i stabilnością.