×


Oasis

 0     0     0

Porównaj z innymi modelami

Specyfikacja techniczna

Przekątna ekranu:
7''
Rozdzielczość:
1680x1264
Technologia:
E-ink Carta
Ekran dotykowy:
Ekran podświetlany:
 
Wymiary:
159 x 141 x 3.4-8.3 mm (Wysokość x Szerokość x Głębokość)
Waga:
194 gramy
Pamięć wewnętrzna:
8GB Flash
Łączność:
wifi (opcja 3G), bluetooth
Bateria:
kilka tygodni na jednym ładowaniu

Obsługiwane formaty:
AZW3, AZW, TXT, PDF, MOBI, PRC, HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, PMP, AAX

Dodatkowe informacje:
wodoodporny (IPX8), dedykowane przyciski do zmiany stron, obsługa audiobooków (AAX), słownik, przeglądarka internetowa, dostępny w kolorze grafitowym, sensor oświetlenia

KINDLE OASIS

Kindle Oasis

Kindle Oasis, to największy czytnik w ofercie amerykańskiego giganta. Urządzenie wyposażono w ekran dotykowy o przekątnej 7'' wyświetlający obraz o rozdzielczości 1680x1264 pikseli (zagęszczenie 300 ppi). Dodatkowo urządzenie wyposażono w fizyczne przyciski do zmiany stron. Oasis posiada wbudowany sensor oświetlenia, dzięki któremu ekran automatycznie dostosuje siłę podświetlania ekranu.
Obudowa wykonana z dwóch rodzajów materiałów: na froncie wysokiej jakości plastik, z tyłu znajdziemy obudowę z aluminium. Producent zapewnił wodoodporność potwierdzoną certyfikatem IPX8 (zanurzenie do 2m).
Kindle Oasis, dostępny jest w dwóch wersjach 8GB i 32GB. Poza książkami (e-book), urządzenie obsługuje audiobooki.

Kindle Oasis to wysokiej klasy czytnik Amazonu, przeznaczony dla osób regularnie korzystających z e-booków. Jego nietypowy, prawie kwadratowy wygląd oraz klawisze po boku ekranu sprawiają nieco dziwne wrażenie, ale w żaden sposób nie przeszkadzają w czytaniu. Oasis został wyposażony w procesor 1Ghz, 3GB pamięci, 5GB miejsca w chmurze oraz możliwość pobierania e-booków za pomocą emaila.

Oasis waży raptem 130gr, dzięki czemu jest niezwykle lekki i wygodny w użytkowaniu. Warto mieć na uwadze, że część z klawiszami jest znacznie grubsza, niż pozostały fragment urządzenia. Ten model Kindle zawiera dwie baterie – jedną w samym czytniku, drugą w okładce. Bateria zamontowana wewnątrz wystarcza mniej więcej na 8 godzin czytania. Po włożeniu czytnika w okładkę jest ona automatycznie ładowana przez akumulator, umiejscowiony w obwolucie. Urządzenie nie zostało wyposażone w czujnik światła, jak ma to miejsce w pozostałych czytnikach Kindle.

Ekran Kindle Oasis gwarantuje wyjątkową ostrość liter, a dzięki dziesięciu diodom - odpowiednią jasność o nieco chłodnej barwie. Możliwe jest samodzielne ustawienie kontrastu, oraz rozmiaru marginesów. Czytnik jest wyposażony także w akcelerometr, który automatycznie dostosowuje orientację wyświetlanego na ekranie obrazu. Kindle Oasis oferuje takie udogodnienia, jak podkreślanie tekstu, dostęp do słownika oraz Wikipedii. Zamiany stron możemy dokonywać za pomocą przycisków, bądź dotykowego ekranu.

Czytnik ten jest dość prostym, niezbyt innowacyjnym urządzeniem. Na jego korzyść przemawia wyjątkowo niska waga i wygodne użytkowanie. Niestety jest też jednym z droższych sprzętów tego typu na rynku.

Komantarze
Kobo,Forma Kobo
FormaVS

PocketBook,InkPad 3 PocketBook
InkPad 3Tolino,Vision 2 Tolino
Vision 2VS

Tolino,Vision 3 HD Tolino
Vision 3 HDKindle,Paperwhite 3 Kindle
Paperwhite 3VS

PocketBook,InkPad 3 PocketBook
InkPad 3