Zapowiedź. PocketBook Ultra.

   


Ultra, to nowy czytnik książek, który znajdzie się w ofercie firmy PocketBook za kilka miesięcy. Co wyróżnia Ultra, od innych 6'' czytników? Przede wszystkim, zainstalowanie aparatu fotograficznego o rozdzielczości 5MB z lampą błyskową. Jest to dość nietypowe połączenie, niespotykane u innych producentów. Czytnik został wyposażony w aplikację z funkcją rozpoznawania tekstu i konwertowania go na edytowalne pliki.
Na próżno szukać na obudowie (w przedniej części) przycisków – zostały one przeniesione na tył czytnika, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię ekranu na wyświetlanie tekstu.
Warto wspomnieć o tym, co najważniejsze jest w tego typu urządzeniach - ekranie. W Ultra, znajdziemy ekran podświetlany wykonany w najnowszej technologii e-ink Carta o przekątnej 6'' i rozdzielczości 1024x758 punktów.
PocketBook Ultra dostęny będzie w kolorach szmaragdowym, białym i ciemnobrązowym. Czytnik na półkach sklepów pojawi się w sierpniu 2014.

Poniżej pełna specyfikacja techniczna.
Specyfikacja techniczna


Ekran: dotykowy E-ink Carta, przekątna 6'' o rozdzielczości 1024x758 (16 odcieni szarości)
Waga: 170 gramów
Wymairy: 106.7x162.7x7.9 mm (Szerokość x Wysokość x Głębokość)
Pamięć wbudowana: 4GB, brak możliwości rozszerzenia pamięci
Obsługiwane formaty plików: PDF, EPUB, DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, JPEG, BMP, PNG, TIFF, MP3
Czas pracy na baterii: do jednego miesiąca (1500mAh)
Dodatkowe informacje: System operacyjny Linux 3.0, Słowniki, przeglądarka internetowa, odtwarzacz muzyczny, kalkulator, gry, przeglądrka zdjęć, rozpoznawanie tekstu, system syntezy mowy (TTS), gniazdo słuchawkowe, aparat fotograficzny 5MP z lampą błyskową
Orientacyjna cena: ok 720 PLN | Znajdź najlepszą cenę

Komentarze/Opinie:


Wykonaj 2+2